Forum

Welcome Guest! To enable all features please try to register or login.
birotech
#1 Posted: : 19 March 2014 11:28:33(UTC)
birotech

Rank: Newbie

You have been a member since:: 11/02/2013(UTC)
Posts: 2

Pozdravljeni!

V programu smo imeli 2 šifri za isti ident. Šifro smo prenesli oz. združili, vendar z napačnim identom. Postopka v obratno smer ne moremo izvesti (prenos je ireverzibilen proces). Podatke se lahko popravi samo ročno, zdaj pa me zanima, kako se to naredi. V navodilih nisem zasledila postopka.

Hvala za pomoč.
Lep pozdrav!
Nina
Peter79
#2 Posted: : 19 March 2014 13:28:06(UTC)
Peter79

Rank: PA User

You have been a member since:: 03/02/2010(UTC)
Posts: 2
Man

Hja, kot verjetno predvidevate. Ročno, pomeni dejansko ročno.
Tisti ident, ki se je pridružil (izginil) je potrebno ročno vpisati, in vse promete, ki so povezani z njim ročno popravit na ta nov ident. Če je to par dogodkov se še da narediti. Če pa je to polno (prevzemnih in izdanih računov, medskališčnice, delovni nalogi...)dokumentov potem pa raje pozabite.

Druga opcija je če imate urejen (dnevni)backup baze, potem bi se lahko arhivirana baza uporabila in bi morali ponovno narediti vse kar se ja zgodilo po arhivaciji baze.

Lp

Peter
markobu
#3 Posted: : 20 March 2014 10:24:14(UTC)
markobu

Rank: Advanced Member

You have been a member since:: 08/11/2011(UTC)
Posts: 41

Was thanked: 1 time(s) in 1 post(s)
Pozdravljeni,

Druga možnost bi bila restavriranje podatkov in undo tabel, če imate vklopljen log sprememb. V osnovi bi moral biti log vklopljen. Za tako restavriranje pa je potrebo imeti kar dobro znanje SQL-a.

Lep pozdrav
Marko Bučar


markotdl
#4 Posted: : 22 March 2014 07:48:40(UTC)
markotdl

Rank: Advanced Member

You have been a member since:: 17/12/2013(UTC)
Posts: 136

Zdravo,

se strinjam z Markom, log je vklopljen in podatki so na voljo, ročno spreminjanje pa lahko povzroči več težav kot koristi spremenite naročilo, dobavnico ne, račun pa,...., za rešitev se lahko obrnete name oz. na svojega partnerja pokličite na 01/252 89 19 - ker gre za uporabniško napako je seveda storitev plačljiva.

LP, m
Rss Feed  Atom Feed
Users browsing this topic
Forum Jump  
You cannot post new topics in this forum.
You cannot reply to topics in this forum.
You cannot delete your posts in this forum.
You cannot edit your posts in this forum.
You cannot create polls in this forum.
You cannot vote in polls in this forum.

Orange-Grey Theme Created by Ingo Herbote (WatchersNET.de)
Powered by YAF 1.9.6.1 Under DNN | YAF © 2003-2026, Yet Another Forum.NET
This page was generated in 0,818 seconds.