Forum

HD_prijavio
#1 Objavljeno: : 24 November 2025 10:50:00(UTC)
HD_prijavio

Stepen: Datalab

Pridružen(a): 14/08/2009(UTC)
Komentari: 1

Was thanked: 2 time(s) in 2 post(s)
Pozdrav,

nastavno na temu intrastata po UFama, mora li korisnik biti na nekoj verziji Pantheona na kojoj to radi, jer na 37.20 nam ne pokupi stavke sa dokumenta 1520, već i dalje donosi dokumente sa primki.

Slike ekrana u privitku. Kada kliknem na "obradi postavke" automatski donese dokumente prijema. Zatim odaberem vrstu dokumenta 1520 i tad mi ne nađe niti jedan dokument a imam primke povezane sa UFom na VD 1520.

Radimo li nešto krivo?

LP
HD_odgovorio
#2 Objavljeno: : 24 November 2025 10:50:00(UTC)
HD_odgovorio

Stepen: Datalab

Pridružen(a): 14/08/2009(UTC)
Komentari: 0

Was thanked: 1 time(s) in 1 post(s)
Pozdrav,

Provjerite datume, možda je zbirni račun kreiran sa datumom u slijedećem mjesecu i provjerite da li na Zbirnom računu postoji odabrano skladište na kojem se vodi zaliha - ovo je obavezan podatak za prikupljanje u Intrastat.
Jedno od pravila kod prikupljanja podataka u Intrastat je to da nije dozvoljeno da se na popisu dokumenata za dodavanje pojave dokumenti koji nemaju odabrano skladište u glavi dokumenta ili koji imaju skladište za koje je definirano da ne vodi zalihu.

https://usersite.datalab...Default.aspx?htmlid=4596

Ovo je napravljeno zato, jer se Intrastat izvještaj radi za promet robe, a na ovaj način će se na popisu za dodavanje pojaviti i svi oni dokumenti koji tu inače ne bi bili (npr.za usluge i sl.- koje se ne izvještavaju u Intrastatu).
Preporučujem da korisnik, ako nema definirano skladište u glavi zbirnog dokumenta, dodaje interne dokumente na Intrastat.
Zbirni dokument ne dira zalihu na skladištu bez obzira ako se i označi skladište za njega. Na ispisma zalihe na Skladišnom kartonu moguće je to i provjeriti.
To je financijski dokument, njemu se može dodati skladište koje vodi zalihu i nema utjecaj na zalihu.
Nakon zakonske izmjene omogućeno je i prikupljanje podataka neovisno o skladištu, ali tada korisnici sami trebaju voditi računa iz kojih će dokumenata prikupljati podatke za Intrastat, kako se ne bi duplali podaci za izvještavanje.

Lp,
RSS izvor  Atom Feed
Korisnici u toj temi
Brza navigacija  
Ne možete dodavati nove teme.
Ne možete odgovarati na teme.
Ne možete brisati svoje objave.
Ne možete uređivati svoje objave.
Ne možete kreirati ankete.
Ne možete popunjavati ankete.

Orange-Grey Theme Created by Ingo Herbote (WatchersNET.de)
Podržano {0}, verzija {1} YAF 1.9.6.1 Under DNN | YAF © 2003-2026, Yet Another Forum.NET
Stranica se učitala za 0,398 sekunde.