PANTHEON™ Help

 Категории
 PANTHEON Help - Welcome
[Collapse]PANTHEON
 [Collapse]PANTHEON упатства
  [Expand]Guide for PANTHEON
  [Expand]Ръководство за PANTHEON Търговия
  [Expand]Ръководство за PANTHEON Vet
  [Collapse]Ръководство за PANTHEON Фермерство
   [Expand]Въведение в PANTHEON Фермерство
   [Expand]Настройки
   [Expand]Животни
   [Expand]Култури и зеленчуци
   [Expand]Грозде и Вино
   [Expand]Плодове и ядки
   [Collapse]Инструменти
     Статус и Календар
    [Collapse]Ежедневен план
     [Expand]Ежедневно планиране на работата
     [Expand]Ежедневен работен вход
      Създайте дневен план за работници
      Осъществяване на дневния работен план
     Оптимизация на ресурсите
     Разпределение на разходите
    [Expand]Гориво
    [Expand]Оплождане
    [Expand]Наблюдение
    [Expand]Преглед на картата
   [Expand]Стоки
   [Expand]Финансови
   [Expand]Анализи
    Помощ & Работен плот
   [Expand]Съобщения и Предупреждения в Фермата на Пантheon
   [Expand]Функционалности на магьосника
   [Expand]История - ВЕЧЕ НЕ СЕ ИЗПОЛЗВА
   [Expand]МОБИЛНО ПРИЛОЖЕНИЕ - mFA
 [Collapse]PANTHEON потребителски ръководства
  [Expand]Ръководство за потребителя за PANTHEON
  [Expand]Ръководство за потребителя за PANTHEON Retail
  [Expand]Ръководство за потребителя за PANTHEON Vet
  [Expand]Ръководство за потребителя за PANTHEON Farming
[Collapse]PANTHEON Web
 [Collapse]PANTHEON Web Guides
  [Expand]Ръководство за PANTHEON Web Light
  [Expand]Ръководство за PANTHEON Уеб Терминал
  [Expand]Ръководство за PANTHEON Web Legal
  [Expand]Архив на стари продукти
 [Collapse]PANTHEON Web User Manuals
  [Expand]Започване на PANTHEON Web
  [Expand]User Manual for PANTHEON Web Light
   Ръководство за потребителя за PANTHEON Web Terminal
  [Expand]Ръководство за потребителя за PANTHEON Web Legal
  [Expand]Архив на стари продукти
[Collapse]PANTHEON Гранула
 [Collapse]Ръководство за PANTHEON Гранули
  [Expand]Гранула за служители
  [Expand]Пътни заповеди Гранула
  [Expand]Гранула за документи и задачи
  [Expand]Гранула Табло
  [Expand]Гранула за B2B поръчки
  [Expand]Гранула за обслужване на клиенти
  [Expand]Инвентаризация на дълготрайни активи
  [Expand]Гранула за складови наличности
 [Collapse]PANTHEON Granules
   Започване
   Using PANTHEON Granules at Tecta, a fictional company
  [Expand]PANTHEON Granules and activation
  [Expand]PANTHEON Granule Work records
  [Expand]PANTHEON Granule Travel orders
  [Expand]PANTHEON Granule Documents and Tasks
  [Expand]PANTHEON Granule B2B orders
  [Expand]PANTHEON Granule Dashboard
  [Expand]Полеви сервизен гранул
   PANTHEON Granules - FAQ
  [Expand]Инвентаризация на дълготрайни активи
  [Expand]Инвентаризация на склада Гранула
   Архив
[Expand]Потребителски сайт

Load Time: 453,1205 ms
"
  1005628 | 218041 | 442491 | AI translated
Label

Създай

 

Създай дневен план за работник


 

 

В рамките на маската "Създай дневен план за работник" могат да се определят дневни задачи/операции като план за всеки работник за конкретен ден. (Тази маска ще бъде подобрена с развитието на планирането на производството.) Маската е разделена на четири части: 1) избор на работник, 2) избор на ден, 3) определяне на задача, 4) определяне на ресурси (материали, трактори, прикачен инвентар). Накрая се отпечатва и отчет за дневния план.

1 ИЗБОР НА РАБОТНИК

Изберете работник в навигатора с помощта на стрелките наляво-надясно.

Изберете работник в рамките на филтъра за търсене. В рамките на филтъра за търсене са изброени всички работници, които се наблюдават като работници в Селскостопанско стопанство/Работници.

2 ИЗБОР НА ДАТА

Ако вече сте въвели дневния план, можете да изберете индивидуален план чрез) Филтър за дата  или/и б) Филтър за статус. Има четири статуса:

1. планиран (по подразбиране статус и автоматично се показва и създава, когато планът е създаден), 2. В процес (свързан с дневната реализация), 3. завършен, 4. Обратен/Сторно (планът ще бъде преобразуван в друг документ - функция в разработка).

Въвеждане на нов запис/нови дневни планове:

Дата Избор на дата от календара.  
Начален час Автоматично се показва начален час 8:00; можете да го промените ръчно със стрелките нагоре-надолу а) С по-нататъшно развитие автоматичнавръзка с настройки в рамките на Селскостопанско стопанство/Работник/Основен Ресурс ще бъде приложена. Ако на работника е разрешено да работи 4 часа в дневния план, началният и крайният час ще бъдат коригирани според предишните настройки.
Краен час Ръчно въведен планиран краен час; можете да го промените ръчно със стрелките нагоре-надолу б) С по-нататъшно развитие автоматична връзка с настройки в рамките на Селскостопанско стопанство/Работник/Основен ресурс ще бъде приложена.
Сума часове Автоматично се изчислява сумата часове според началния и крайния час, появява се след запазване на записа.  
ID Автоматично се създава ID на дневния план за работник. ID се последователно въвежда според последователното въвеждане на ID. Всеки нов запис притежава нов ID, независимо от избора на работник.  
Статус   Автоматично се показва статус "Планиран", може да бъде променен ръчно

 

Дублиране на дневен план за работник

С натискане на бутона за дублиране на запис   в навигатора се показва прозорец "Копиране на дневен план за работник".

 

Изберете дата: за копиране на дневния план ОТ избраната дата на избрания работник ДО желаната дата за избрания/друг работник.

Изберете дата Дата на дневния план вече е въведена (свързана с фокус локацията)
Избран работник Работникът вече е въведен (свързан с избора в навигатора)
Копиране към дата Изберете дата, към която искате да копирате дневния план
Копиране към работник Изберете работник от падащото меню.

След натискане  същият дневен план ще бъде копиран към избрания работник като нов план. 

3 ОПРЕДЕЛЯНЕ НА ЗАДАЧА

За всеки ден/дневен план въвеждате задачата в рамките на таблицата "Задача".

Задача От падащото меню изберете задача, която е предварително дефинирана в рамките на "Артикули"; двойно кликване върху "Задача" отваря маската "Идентификатори". в) Настройки на артикули 
Поръчка От падащото меню изберете работна поръчка; двойно кликване върху "Поръчка" отваря маската "Поръчка".  
Име на цикъл След избора на поръчка името на цикъла се въвежда автоматично  
№  От падащото меню изберете позицията на задачата в рамките на предварително избраната поръчка. В случай че има повече задачи в една поръчка, към задачите се добавят дати за избор на правилните позиции. г) опционално въвеждане на данни
Земеделски площи (ЗП) Изберете земеделска площ с отметка; при избора може да се определи и процентът на всяка ЗП; в случай че промените поръчката в рамките на ЗП, изборът с отметка трябва да се направи отново, в случай че промените задачата или №, ЗП вече са маркирани. д) Избор на земеделска площ
Площ Сума на активната площ на избраната земеделска площ в рамките на предишния избор се въвежда автоматично.  
Начало Начален час за задача; за първата задача началният час се взема от времевата линия на работника по-горе. е) Крайният час на предишната задача е равен на началния час на следващата въведена задача.
Край Краен час за задача; за първата задача крайният час се взема от времевата линия на работника по-горе    

в) Настройки на артикули:

За въвеждане на настройки на задачи за всяка задача в рамките на "Артикули" трябва да бъдат дефинирани (ID; Описание, Основна категория, Тип артикул, ДДС, Основа за изчисление на заплата, Единица/Мерна единица):

г) Опционално въвеждане на данни

Последователността на въвеждане на данни може да бъде и в следната последователност:

- изберете колоната "Поръчка",

- изберете задача в рамките на избраната поръчка,

- данните за № се въвеждат автоматично, докато се определят с избора на задача. 

- въвеждане в колоната Поле/площ/Начало/Край/Име на цикъл.

д) Избор на земеделска площ

В рамките на търсенето за ЗП всички данни за ЗП, които са записани в рамките на производствения цикъл, се показват предварително. Изборът на ЗП се прави с отметка. В случай че не цялата площ на ЗП е планирана, просто въведете процент от ЗП и в последната колона автоматично ще се въведе намалена площ. 

 

Изберете Изберете земеделска площ с отметка
Процент Възможност за въвеждане на процент за всяка земеделска площ
Парцел/Поле ID Парцел/Поле ID се въвежда автоматично; тук всички парцели/полета се записват по начина, по който са записани в рамките на Земеделски/Производствен цикъл. (по-нататъшни промени в процес)
Подразделение ID/ЗП ID Подразделение/Земеделска площ ID се въвежда автоматично, както е предварително зададено в рамките на Земеделски/Производствен цикъл.
Общо име/Име на ЗП Автоматично се въвежда име на земеделска площ, както е предварително зададено в рамките на Земеделски/Производствен цикъл.
Площ (ха) Автоматично се въвежда площта на земеделската площ, както се наблюдава в рамките на Земеделски/Производствен цикъл.
Активна площ (ха) Изчисление на процент (ако е въведен) и площта на земеделската площ; автоматично се въвежда при запазване на записа.

4 ОПРЕДЕЛЯНЕ НА РЕСУРСИ

В рамките на определянето на ресурси се дефинират използваните материали за планиране на производството с свързаната техника (самоходна и прикачен инвентар).

Материал

Материал От падащото меню изберете материал, който е предварително дефиниран в рамките на "Артикули". е) Падащо меню
Общо име Общо име на материала се въвежда автоматично  
Склад Складът, от който се взема материалът, се въвежда автоматично  
Количество Количество материал  
Единица Мерна единица на материала, задава се автоматично.  
Бележка    

е) Падащо меню за материал

Избор на материал, свързан с общо име, мерна единица, склад и наличност.

Самоходна/основен ресурс

 

Тип ресурс Тип ресурс се избира от падащото меню; Тип ресурс включва само групи за самоходни (превозни средства със собствена мощност).  ж) Определяне на настройки за тип ресурс.
Ресурси От падащото меню изберете индивидуален самоходен; индивидуалният самоходен се наблюдава в рамките на Селскостопанско стопанство/Селскостопанска техника и оборудване/таб Самоходни. з) Падащо меню за ресурси
Общо име Общо име на самоходния въведено автоматично  
Количество време (часове) Часовете, които са определени в рамките на избраната задача (по-горе), се въвеждат автоматично; промените могат да се въведат ръчно   
Бележка    

ж) Определяне на настройки за тип ресурс

Групи на самоходни ресурси се показват според настройките в рамките на Селскостопанско стопанство/Техника и Финанси/Дълготрайни активи. С двойно кликване върху Тип ресурс се показва кодовата книга за тип ресурс.

С двойно кликване върху Тип ресурс се показва кодовата книга за тип ресурс. За да видите индивидуалната самоходна машина в рамките на избрания тип ресурс (например трактори), в рамките на Финанси/Дълготрайни активи трябва да се избере група трактори и подтип Оборудване. 

з) Настройки за индивидуален самоходен ресурс

За да изберете индивидуалния самоходен от падащото меню за ресурси, груповият тип ресурс (например TRC - трактори, XCV - екскаватори и др.) трябва да бъде дефиниран в рамките на СС/Селскостопанска техника и оборудване/таб Основен ресурс.

Прикачен инвентар

Р

 

есурс типОт падащото меню за Тип ресурс изберете груповия тип ресурс за прикачен инвентар (превозни средства, които се теглят или носят от самоходни). и) Определяне на настройки за тип ресурс  Име на ресурс
От падащото меню изберете индивидуален самоходен; й) Определяне на ресурс ID на ресурс
Общо име на прикачен инвентар, както е предварително дефинирано в рамките на Селскостопанско стопанство/Селскостопанска техника и оборудване Количество време (часове)  
Продължителност на планираното работно време за прикачен инвентар се задава автоматично от Количество време на самоходния. Бележка  
Пространство за бележки и) Определяне на настройки за тип ресурс за прикачен инвентар  

 

 

 

 

 Групи на прикачен инвентар

ресурс сепоказват според настройкитев рамките на Финанси/ Дълготрайни активи. С двойнокликване върху Тип ресурс се показва кодовата книгаза тип ресурс. Зада видите индивидуалния прикачен инвентар в рамките на избрания тип ресурс(например плугове), в рамките на Ф инанси /Дълготрайни активи трябва да се избере група трактори

и подтип Оборудване. й) Настройки за индивидуален ресурс за прикачен инвентар За да изберете индивидуалния самоходен от падащото меню за ресурси, груповият тип ресурс (например TRC - трактори, XCV - екскаватори и др.) трябва да бъде дефиниран в рамките на СС/Селскостопанска техника и оборудване/таб Основен ресурс. ОТЧЕТ ЗА РАБОТЕН ЛИСТ Отчетът представлява план като списък със задачи за индивидуален работник за всеки ден предварително. Той съдържа данни заКОЙ / КОГА / КЪДЕ / С КАКВИ РЕСУРСИ и КОЛКО МАТЕРИАЛе планиран за този ден. По-късно работникът връща информация за реализацията, като записва данни в сивите полета на отчета. С натискане на иконата за отчет се показва дневният план за избрания работник. Използването на филтри позволява намиране на конкретни данни (дата, задача, местоположения, работна поръчка/производствен цикъл, самоходни, прикачен инвентар, материал). Отчетът се състои от: а) заглавие, б) задача, в) спецификации на задачата, г) сума, д) бележки, е) подписи.

а) Заглавие:

данни за работника и работния лист

 

Работен план

ID на работен план Дата на отпечатване Дата и час на отчета 

Дата на дневния план

Дата на дневния план, за който се отпечатва отчет

 

Работник Работникът, за когото е създаден отчетът

б) Задача: данни за операцията/задачата относно времето
Задача Име на задачата, както е записано в дневния план
Начален час Планиран начален час за задачата
Краен час Планиран краен час за задачата

 

Действителен начален час Пространство за въвеждане на действителен начален час

Действителен краен час Пространство за въвеждане на действителен краен час
в) Спецификации на задачата: допълнителни данни за местоположения (полета/земеделски площи=подразделения), ресурси (самоходни, прикачен инвентар) и материали
МЕСТОПОЛОЖЕНИЯ Земеделска площ
Земеделска площ, където е планирана задачата Поле
Поле, присвоено към земеделската площ Име на земеделска площ

Име на земеделската площ Планирана площ (ха) 

Планирана площ, която е в плана в рамките на дневния план  
Реализация (ха)  Пространство за записване на обработената площ/извършената площ
Поръчка ID на работна поръчка
РЕСУРСИ Име на ресурси
Име на самоходния, както е посочено в дневния план Планирано време (часове)
Планирано време за задачата за самоходния, както е посочено в дневния план Реализирано време (часове)
Пространство за записване на реализираното време ПРИКАЧЕН ИНВЕНТАР
Име на ресурс  
Име на прикачения инвентар Планирано време (часове)
Планирано време за задачата за прикачения инвентар, както е посочено в дневния план Реализация (часове)
Пространство за записване на реализираното време МАТЕРИАЛИ
Име на материал  
Тип и име на материала, както е посочено в рамките на "Идентификатори" Склад
Складът, където се намира материалът (както е посочено в дневния план) Количество
Планирано количество материал за тази задача Единица
Единица за планираното количество  
Реализация Пространство за записване на реализираното количество за задачата
Единица Единица за използваното количество материал
г) Сума: сума стойности за време и площ
Планирано време (часове) автоматично показване на планираните часове
Реализирано време (часове) Пространство за записване на реализираните часове
Планирана площ (ха) автоматично показване на планираната площ

 

Реализирана площ (ха) Пространство за записване на реализираната площ/извършената площ

д) Бележка: пространство за записване на промени (в случай че е използван друг тип ресурс или материал или е реализирана допълнителна задача).
е) Подпис: място за подпис на ръководителя и работника
Planned area (ha) automatically display of planned area
Realized area (ha) Space for writing realization area/done area

 

e) Note: space for writing changes  ( in case another type of resource or material was used or additional task was realized).

f) Signature: place for supervisor and worker ` signature 

 

Оценете темата
Темата беше ли ви полезна?
Коментар
Вашият коментар ще бъде видим и във форума!