PANTHEON™ Help

 Sadržaj
 Glavna strana- Dobrodošli u PANTHEON uputstva
[Collapse]PANTHEON
 [Collapse]PANTHEON priručnici
  [Expand]Priručnik za PANTHEON
  [Expand]Vodič po DataLab PANTHEON™ Farming
  [Expand]Vodič za mobilni POS
  [Expand]Vodič za PANTHEON Vet
 [Collapse]PANTHEON korisnički priručnici
  [Expand]Korisnički priručnik za PANTHEON
  [Collapse]Operativni priručnik za datalab PANTHEON Farming
   [Collapse]Korisni saveti
    [Expand]Stres na radnom mestu
     Sistem za upravljanje dokumentacijom (DMS)
     Da li ste preduzetnik?
  [Expand]Korisnički vodič za mobilni POS
  [Expand]Korisnički priručnik za PANTHEON VET
  [Expand]Korisnički priručnik za PANTHEON Farming
[Collapse]PANTHEON Web
 [Collapse]Priručnici za PANTHEON Web
  [Expand]Vodič po PANTHEON Web Light-u
  [Expand]Vodič po PANTHEON Web Terminal-u
  [Expand]Vodič za PANTHEON Web Legal
  [Expand]Arhiva starih proizvoda
 [Collapse]Korisnički priručnici za PANTHEON Web
  [Expand]Kako početi? PANTHEON Web
  [Expand]Korisnički priručnik za PANTHEON Web Light
  [Expand]Korisnički priručnik za PANTHEON Web Terminal
  [Expand]Arhiva starih proizvoda
  [Expand]Korisnički priručnik za PANTHEON Web Legal
[Collapse]PANTHEON Granule
 [Collapse]Priručnik za PANTHEON Granule
  [Expand]Granula Kadrovi
  [Expand]Granula Putni nalozi
  [Expand]Granula Dokumenti i zadaci
  [Expand]Granula Kontrolna tabla
  [Expand]Granula Servis na terenu
  [Expand]Granula B2B naručivanje
  [Expand]Inventar Fiksne Imovine
  [Expand]Granula Inventar skladišta
 [Collapse]Korisnički priručnik za PANTHEON Granule
  [Expand]Kako početi?
  [Expand]PANTHEON Granule i aktivacija
  [Expand]Granula Kadrovi
  [Expand]Granula Putni nalozi
  [Expand]Granula B2B Naručivanje
  [Expand]Granula Kontrolna tabla
  [Expand]Granula Dokumenti i Zadaci
  [Expand]Granula Servis na terenu
   PANTHEON Granule - česta pitanja i odgovori
  [Expand]Inventar Fiksne Imovine
  [Expand]Arhiva
  [Expand]Granula Inventar skladišta
   Arhiva

Load Time: 453.1239 ms
"
  1001052 | 201087 | 215463 | Localized
Label

Da li si preduzetnik?

DA LI STE PREDUZETNIK?

 
 

Svaki uspeh ima iza sebe ime i prezime


Biti preduzetnik nije samo zadatak, posao ili profesija )poziv). Biti preduzetnik je način života. Kada vidite preduzetnika koji dobro živi, vidite samo da je postigao svoj primarni cilj, tj.  finansijski uspeh, ali ne vidite, šta je sve bilo potrebno, da se do tog cilja dođe i koliko se žrtvovao ili rizikovao.  Isto tako ne znate, koliko svog vremena, uprkos uspehu, ulaže u svoje poslovanje.

 

 

Da li ste spremni da temeljno promenite svoj život? Da li ste spremni da postanete preduzetnik, koji ne samo organizuje i obavlja svakodnevne obaveze, već preuzima i rizike? I na kraju, ako ste spremni, da li ćete dobiti ono što je potrebno?

 

Šta odlikuje uspešnog preduzetnika?

 

Predanost i odlučnost!
Pomislite na svoj život i odgovorite sebi na ovo važno pitanje; da li ste na poslu  ili kod kuće obično posvećeni? Da li posao radite do kraja sa entuzijazmom, bez obzira na prepreke, ili sve ostavljate po nekoliko sati ili dana i prebacujete za neko neodređeno vreme? Ako treba drugi da vas spotaknu na rad, i pominju da je sve u vašim rukama, onda nije vreme da budete preduzetnik. Preduzetnik je jako odlučan, i veoma posvećen svom preduzetničkom cilju, da ga neće ometi poziv za piće od prijatelja. Preduzetnik je vuča konja – to je onaj koji vuče kola, čak i kada su ostali umorni ili odustaju. Dakle? Nikad ne verujte svom unutrašnjem glasu, koji vam govori da će vaš posao biti drugačiji nego što je bio do sad u vašem životu.

 

Sposobnost da se vide mogućnosti, inovacija i duh istraživača
Preduzetnik je uvek u potrazi za mogućnosti! Jer je posvećen i odlučan da postigne finansijski uspeh, oči su mu i dalje otvorene i oprezne za svaku priliku koja bi ga dovela do jednog koraka bliže cilju. Mogućnosti traže u novim proizvodima ili uslugama, u novim saradnjama, znanjima ili iskustvima za nove prodajne kanale postojećih proizvoda i slično. Preduzetnik zato nije zadovoljan s postojećim stanjem, već stalno traži i istražuje načine, koje bi ga dovele do samog vrha. Neki kažu, da je preduzetnik jako opsednut u potrazi za mogućnosti. Da li ste i vi takvi? Da li možete videti mogućnosti i zgrabite ih?

 

Tolerancija rizika, nejasnoće i neizvesnosti
Dok razmišljate o otvaranju svog preduzeća, najpre mislite na to, gde biste dobili novac za pokretanje svog posla. Bez obzira da li novac imate ili ćete ga pozajmiti, u svakom slučaju morate razmišljati da ćete taj novac izgubiti. Da biste preuzeli taj rizik, morate verovati u uspeh svog preduzeća. Činjenica je, da sa preduzećem rizikujete više nego samo finansijski. Ako imate porodicu, rizikujete i njihovu bezbednost. Istovremeno rizikujete samopoštovanje, socijalnu mrežu i uloženo vreme. Zato je veoma važno da se pre bilo koje akcije, dobro upoznate s preduzetništvom i dobijete sve potrebno znanje za upravljanje svog preduzeća.

 

Sposobnost samo-motivacije, samopouzdanja i organizovanosti
Sloboda, koja donosi posao, može za neke biti i pogubna. Da li ste u stanju da se motivišete i pripremite za posao, bez obzira na uspeh preduzeća i na svoje trenutno raspoloženje? Da li ste sposobni za rad, iako vas mami prijatno sunce i kafići? Preduzetnik nema nikog iznad sebe, koji bi ga gurnuo ili ugrozio, ali je mnogima potrebno da završe započeto. Pored toga jako je važno da ste organizovani, jer sav vaš posao zavisi isključivo od vas. Organizovanost će vam uštedeti mnogo vremena i živaca, istovremeno će vam pomoći za dobro mišljenje vaših partnera i mogućh klijenata (kupaca). Na kraju, kad počnete da zapošljavate, moraćete da pored svog posla organizujete ili nadgledate rad drugih.

 

Potreba za dokazivanjem
Neki ljudi jednostavno ne osećaju potrebu da postignu rezultate. Zadovoljni su sa onim što im život pruža. Ponekad takve ljude opisujemo kao 'veoma srećne ljude'. Preduzetnik nije takav! On želi sve više i više, postavlja sebi nove ciljeve i izazove. Kad ih postigne, zadovoljan je dan ili dva, ali ga to vuče ka novim pobedama. Preduzetnik ima običaj da kaže:'Možemo napraviti još više!'

 

Razmišanjanje o budućnosti
Ako preduzetnik želi da vidi mogućnosti i smanji rizike, koje mu preduzetništvo donosi, mora mnogo da razmišlja o budućnosti svog preduzeća kao i budućnost industrije, privrede, ekonomije, države i na kraju sveta.


Pored navedenog, preporučuje se sledeće: pozitivna energija i stav, emocionalna stabilnost, inteligencija, sposobnost motivisanja drugih, harizma, sposobnost učenja na greškama, istrajnost u rešavanju problema, intuicija, povezano razmišljanje, itd. 

 


 


 

Oceni ovu temu
Da li je ova tema korisna?
Komentari
Komentari će biti vidljivi i na forumu!