Ručni prenos sigurnosne kopije u oblak
Ručni prenos sigurnosne kopije u oblak
Sigurnosna kopija u oblaku je omogućena u verziji PANTHEON-a 10.0.16.10!
Pre nego što uploadujemo sigurnosnu kopiju u oblak, moramo proveriti da li je PANTHEON klient instaliran na serveru. Sigurnosnu kopiju uvek prenosimo preko klijenta na serveru, ne sa radnih stanica. U slučaju da želimo sigurnosnu kopiju kopirati preko klijenta, potrebno je mapirati disk, što nije preporučljivo iz bezbednosnih razloga.

Slika 1: Primer greške kada želimo napraviti sigurnosnu kopiju preko klienta na radnoj stanici a ne na serveru.
Pre ručnog prebacivanja sigurnosne kopije u oblak, preporučujemo da budu ispunjenji svi preduslovi sa linka!
Meni za arhiviranje baze se nalazi u Administratorskoj konzoli, Baza podataka, Sigurnosna kopija.

Za 'Lokaciju sigurnosne kopije:' izberemo "hosting", po želji možemo staviri šifru da zaključamo arhivu. Ako ćete koristiti šifru, preporuka je da je ne zaboravite.

Klikom na dugme
će se sa desne strane otvoriti nova forma. U njoj se prikazuju sve baze koje se nalaze na našem serveru. Označimo baze koje želimo uploadovati u oblak.

Klikom na dugme
započinjemo proces prenosa baze u oblak. Proces zavisi od brzine računara (baza se najpre backupuje i arhivira lokalno) i internet konekcije (za prenos arhivirane baze u oblak).
Kada je baza uspešno uploadovana na Telekomove servere, program nam daje informaciju da je prenos sigurnosne kopije završen.
Na spisku sigurnosnih kopija se vidi da je sada u oblaku naš backup koji je vezan za naš serijski broj. 