DodajKorisnike - Dodavanje Korisnika u Bazi Podataka
DodajKorisnike alat čita korisnike iz PANTHEON baze podataka i kreira SQL Server prijave za odabrane korisnike. Može se preuzeti sa Datalab-ovog FTP sajta. Fajl se zove AddUsers_PAX.exe.
Ovo je korisno, na primer, kada se premešta PANTHEON-ova baza podataka sa jednog servera na drugi, a nova instanca još nema kreirane prijave.
U alatu, navedite parametre veze: Ime servera i baze podataka, i sa (SysAdmin) prijavu.

Kliknite Popuni korisnike iz Tabele korisnika da pročitate sve korisnike iz PANTHEON-ove baze podataka.

Odaberite korisnike za koje želite da kreirate SQL Server prijave i njihove uloge i kliknite Kreiraj Korisnike. Poruka će vas obavestiti kada operacija bude završena.
Na meniju desnim klikom postoje opcije za lakši odabir:

 |
Korisnici koji nisu odabrani neće biti kreirani kao SQL korisnici na serveru (neće biti kreirana SQL prijava za njih)
Korisnici koji su navedeni su svi Pantheon korisnici, uključujući i neaktivne.
|