Prezentare generală a sarcinii selectate
Selectați sarcina
Prezentarea generală a sarcinii selectate include date referitoare la filtrele selectate anterior (Unitate și perioadă). După selecția sarcinilor prin bifarea ON, înregistrările (= sarcini planificate) sunt copiate în părțile inferioare: Editare sarcină și Resurse&Materiale&Produse pentru a le edita.

Când sarcina este parțial finalizată, înregistrarea este colorată în albastru și bara de progres a procentului finalizat este afișată (ca calcul SUM aria planificată / SUM aria finalizată).

Filtru Nou Ordin de lucru
Dacă filtrul Nou ordin de lucru este selectat, în cadrul grilei Selectați sarcina, mai întâi trebuie ales un Produs care va fi atribuit zonei de cultură selectate. După selectarea și salvarea Produsului, unitatea de măsură este afișată automat, datele referitoare la zona de cultură (Câmp, numele zonei de cultură și Dimensiune) sunt date doar în citire.

După selectarea sarcinii, urmează introducerea datelor prin Editare sarcină.