PANTHEON™ Help

 Toc
 PANTHEON Ajutor - Bun venit
[Collapse]PANTHEON
 [Collapse]Ghiduri pentru PANTHEON
  [Expand]Ghid pentru PANTHEON
  [Expand]Ghid pentru PANTHEON Retail
  [Collapse]Ghid pentru PANTHEON Vet
   [Collapse]Desktop PANTHEON Vet
    [Collapse]Setări
     [Expand]Articole
     [Collapse]Program
      [Expand]Tipuri de Documente
      [Collapse]Panou de administrare
       [Collapse]Setări
        [Expand]Documentație
        [Collapse]Veterinar
          Tab General
          Tab SMS Settings
          Servicii Web Tab
          Setări mobile
          Câmpuri personalizate Tab
          Adăpost pentru Tab
          Tab Calendars
          Co - finanțare
      [Expand]ARES
    [Expand]Veterinar
    [Expand]Produse
    [Expand]Analitică
    [Expand]Alții
   [Expand]Aplicație mobilă - mVE
  [Expand]Ghid pentru PANTHEON Fermă
 [Collapse]Manuale de utilizare pentru PANTHEON
  [Expand]Manual de utilizare pentru PANTHEON
  [Expand]Manual de utilizare pentru PANTHEON Retail
  [Expand]Manual de utilizare pentru PANTHEON Vet
  [Expand]Manual de utilizare pentru PANTHEON Farming
[Collapse]PANTHEON Web
 [Collapse]Ghiduri pentru PANTHEON Web
  [Expand]Ghid pentru PANTHEON Web Light
  [Expand]Ghid pentru Terminalul Web PANTHEON
  [Expand]Ghid pentru PANTHEON Web Legal
 [Collapse]Manuale de utilizare pentru PANTHEON Web
  [Expand]Începerea PANTHEON Web
  [Expand]Manual de utilizare pentru PANTHEON Web Light
  [Expand]Manual de utilizare pentru terminalul web PANTHEON
  [Expand]Manual de utilizare pentru PANTHEON Web Legal
[Collapse]PANTHEON Granule
 [Collapse]Ghiduri pentru Granulele PANTHEON
  [Expand]Granul de personal
  [Expand]Granulă Ordine de Călătorie
  [Expand]Documente și Sarcini Granulă
  [Expand]Tabloul de bord Granule
  [Expand]Comenzi B2B Granule
  [Expand]Granul de Serviciu pe Teren
  [Expand]Granul Inventar Active Fixe
  [Expand]Granul de Inventar al Depozitului
 [Collapse]Manuale de utilizare pentru granulele PANTHEON
  [Expand]Începerea
  [Expand]Granul Personal
  [Expand]Comenzi de Călătorie Granule
  [Expand]Documente și Sarcini Granulă
  [Expand]Comenzi B2B Granule
  [Expand]Tabloul de bord Granule
  [Expand]Serviciul de teren Granule
  [Expand]Granul Inventar Active Fixe
  [Expand]Inventar de Magazin Granule
[Expand]Site utilizator

Load Time: 1343,7653 ms
"
  1000001768 | 221422 | 478970 | AI translated
Label

Tab General

 

În tab-ul General, avem setări generale pentru Pantheon VET.

 

ID ambulanță veterinară Introducem ID-ul ambulanței veterinare.
Doc, tip pentru scăderea medicamentelor Aici introducem documentele pentru medicamentele care vor fi scăzute.
Serviciu - Practică animale mari Aici introducem elementul pentru serviciu și procentul de apel pentru practica animalelor mari.
Serviciu - Practică mică Aici introducem elementul pentru serviciu și apelăm procentul de serviciu pentru practica mică. Folosiți elemente diferite pentru practica mică și mare.
Software utilizat pentru un adăpost Dacă am bifat această opțiune, înseamnă că vom vedea și tab-uri și alte funcționalități care sunt adăugate în baza de date doar pentru nevoile adăposturilor.
Inseminare - bovine Trebuie să selectăm această opțiune pentru a imprima datele de inseminare separat pe aplicația mobilă.
Câmpuri obligatorii

Din lista derulantă, putem alege câmpuri care ar trebui să fie completate în modul. Proprietar și animale.

Câmpurile obligatorii sunt marcate cu linii roșii.

Rapoarte: Cerere de semnătură pe baza conținutului

Aici stabilim o listă de rapoarte care cer semnături pe baza conținutului. Dacă bifăm opțiunea de raport Cerere o semnătură și avem un termen de retragere și vaccinare în tratament, fereastra de semnătură va apărea.

Inseminare - bovine

Aici avem setări pentru aplicația mobilă. Aici alegem cum va funcționa inseminarea pe aplicația mobilă.

  • Imprimare inseminări separat (Mobil) - Dacă selectăm această opțiune, inseminările vor fi imprimate separat.
  • Data ultimei fătări este obligatorie (Mobil) - Dacă alegem această opțiune, data fătării va fi obligatorie în aplicația mobilă.

  • Destinul vițelului este obligatoriu (Mobil) - Dacă alegem această opțiune, destinul fătării va fi obligatoriu în aplicația mobilă.

Setări categorie animale Această setare este pentru căutarea animalelor în tratament atunci când facem clic pe butonul Adaugă animale sau prin Import din VOLOS (loc. SLO) pentru a găsi o categorie specifică de animale. Este setat doar pentru categoria Bovine.
General

Aici avem setări opționale.

 

  • Verifică datoria proprietarului - dacă selectăm această opțiune, putem monitoriza facturile restante.
  • Verifică dacă proprietarul are deja un tratament deschis - dacă selectăm această opțiune, programul ne va informa că există deja un tratament deschis pentru proprietarul specificat.
  • Folosește sala de așteptare - dacă selectăm această opțiune în setări, va apărea un tab numit "Sala de așteptare" pe pagina de recepție.

  • Permite deschiderea mai multor tab-uri de Recepție - dacă selectăm această opțiune, putem deschide Recepția în mai multe tab-uri. 

  • Permite tab-uri multiple de Tratament - dDacă selectăm această opțiune, noul înregistrare pe tratament se va deschide într-un tab nou cu datele proprietarului.

 

SUBIECTE ÎN LEGĂTURĂ:

  Veterinar

 

 

 

Rate this topic
Was this topic usefull?
Comments
Comment will also bo visible in forum!