Prevzem blaga po stalnih cenah
V dokument prevzema zaradi ugotavljanja vrednosti odmika vnesemo vse kalkulativne elemente nabavne cene. Za obračunsko ceno (ceno za vrednotenje) pa bo uporabljena stalna cena, vnešena v šifrant stalnih cen. Z ustrezno nastavitvijo v meniju Parametri - Blago - Osnovni podatki lahko prepovemo vnos identa brez določene stalne cene ali pa v takem primeru zahtevamo izpis ustreznega sporočila.

Kalkulacija nabave za ta prevzem:

V polju "Odmik od stalne cene" najdemo skupno vrednost obračunane razlike (odmika) med dejansko nabavno in stalno ceno.
Kalkulacija pozicije prevzema da še natančnejše podatke:

V polju "Odmik od stalne cene" v levem delu najdemo podatek o vrednoti odmika na enoto, v desnem delu pa podatek o vrednosti odmika v celotni vrednosti dokumenta.
Avtomatsko knjiženje prevzema
Glede na nastavitve vrste dokumenta bo avtomatsko knjiženje prevzema izvedeno tako, da se vrednost odmika debetno knjiži na konto odmikov pri nabavi:
 |
Če obstajajo kalkulativni elementi nabavne cene (carina, transport, neposredni stroški), moramo za knjiženje obvezno uporabiti matriko kontov iz šifranta vrst dokumentov ! Nastavitev "Konta stroškov" v poziciji dokumenta v takem primeru deluje le, če kalkulativni elementi nabavne cene NE OBSTAJAJO! |
Primer:
Če bi gornjemu primeru v kalkulaciji dodali še 1 EUR transportnih stroškov in 1 EUR neposrednih stroškov, bi dobili knjižbo:

Splošen opis funkcij:
Povezane teme: