PANTHEON™ navodila

 Kazalo
 Glavna stran - Dobrodošli v PANTHEON navodila
[Collapse]PANTHEON
 [Collapse]Vodiči za PANTHEON
  [Expand]Vodič po PANTHEON-u
  [Expand]Vodič po PANTHEON Farming
  [Expand]Vodič po PANTHEON Retail
  [Expand]Vodič po PANTHEON Vet
 [Collapse]Uporabniški priročniki za PANTHEON
  [Expand]Uporabniški priročnik za PANTHEON
  [Expand]Uporabniški priročnik za PANTHEON Retail
  [Expand]Uporabniški priročnik za PANTHEON Vet
[Collapse]PANTHEON Web
 [Collapse]Vodiči za PANTHEON Web
  [Expand]Vodič po PANTHEON Web Light
  [Expand]Vodič za PANTHEON Web Terminal
  [Expand]Vodič za PANTHEON Web Legal
  [Expand]Arhiv starih izdelkov
 [Collapse]Uporabniški priročniki za PANTHEON Web
  [Expand]Kako začeti
  [Expand]Uporabniški priročnik za PANTHEON Web Light
   Uporabniški priročnik za PANTHEON Web Terminal
  [Expand]Arhiv starih izdelkov
  [Expand]Uporabniški priročnik za PANTHEON Web Legal
[Collapse]PANTHEON Granule
 [Collapse]Vodiči za PANTHEON Granule
  [Expand]Granula Kadri
  [Expand]Granula Potni nalogi
  [Expand]Granula Dokumenti in Opravila
  [Expand]Granula Nadzorna plošča
  [Expand]Granula B2B Naročanje
  [Expand]Granula Servis na terenu
  [Expand]Inventar fiksnih sredstev
  [Expand]Granula Inventura skladišča
 [Collapse]Uporabniški priročniki za PANTHEON Granule
   Začetek
   Primer uporabe PANTHEON Granul v namišljenem podjetju
  [Expand]PANTHEON Granule in aktivacija
  [Expand]Granula Kadri
  [Expand]Granula Potni nalogi
  [Expand]Granula Dokumenti in opravila
  [Expand]Granula B2B naročanje
  [Expand]Granula Nadzorna plošča
  [Expand]Granula Servis na terenu
  [Expand]Granula Inventura osnovnih sredstev
  [Expand]Granula Inventura skladišča
   PANTHEON Granule - pogosta vprašanja in odgovori
   Arhiv
[Expand]Uporabniške strani

Load Time: 640,644 ms
"
  6613 | 1 | |
Label


Preračun terminskega plana

Preračun terminskega plana

010383.gif

Z izbiro ukaza Osveži podatke v menuju čarovnika programskega okna terminskega planiranja odpremo panel za izbiro kriterijev za preračun potreb terminskega materialnega plana.

33266.jpg

Terminiranje orodij
Izbira ali naj se izvede preračun terminskih potreb orodij.
Terminiranje resursov
Izbira ali naj se izvede preračun terminskih potreb resursov.
Terminiranje delavcev
Izbira ali naj se izvede preračun terminskih potreb po delavcih.
Plani
Izbira ali se pri preračunu terminskega plana upoštevajo tudi pozicija plana.
Od
Termin, ki v povezavi z vklopljenim stikalom Upoštevanje samo aktualnih termninov, določa aktualne pozicije planov.
Planske  kosovnice
Izbira ali se pri preračunu upoštevajo planske kosovnice, če/kjer za posamezne pozicije izhodiščnega plana obstajajo. Sicer se upoštevajo podatki aktivne alternative osnovnih kosovnic.
Manjšanje količin
Izbira s katero povemo ali se tudi za osnovne pozicije plana zmanjšuje potrebne količine s količinami iz zaloge ali proizvodnje.
Samo trenutni plan
Izbira s katero povemo ali želimo pri preračunu upoštevati samo trenutno izbrani plan. Če stikalo ni vklopljeno, se pri preračunu upoštevajo vsi plani, katerih status ni Z-Zaključen. Plani, ki se upoštevajo pri preračunu so plani, ki imajo enako vrsto dokumenta kot trenutni plana ali pa je njihova vrsta dokumenta vpisana med povezane vrste dokumenta plana v nastavitvah vrste dokumenta trenutnega plana.
Zaloga
Izbira ali se pri preračunu upošteva stanje zalog (prilivi) v skladiščih. Upoštevajo se samo skladišča, ki so izbrana v definiciji vrste dokumenta izhodiščnega plana.
Naročila kupcev
Izbira ali se pri preračunu upoštevajo sprejeta naročila kupcev. Če je določena pozicija naročila kupca že prenešena v plan, potem te pozicije (kljub obkljukanem upoštevanju naročil kupcev) ne upošteva pri terminskih materialnih potrebah.
Od
Termin, ki ob vklopljenem stikalu Upoštevanje samo aktualnih termninov, določa aktualne pozicije naročil kupcev.
Naročila dobaviteljem
Izbira ali se pri preračunu upoštevajo lansirana naročila dobaviteljem.
Od
Termin, ki ob vklopljenem stikalu Upoštevanje samo aktualnih termninov, določa aktualne pozicije naročil dobaviteljem.
Rezervacije
Izbira ali se pri preračunu upoštevajo neizdane količine planiranih sestavin lansiranih delovnih nalogov na osnovi proizvodnih kosovnic.
Od
Termin, ki ob vklopljenem stikalu Upoštevanje samo aktualnih termninov, določa aktualne rezervacije delovnih nalogov.
Neizdelana proizvodnja
Izbira ali se pri preračunu upoštevajo neizdelane (še ne prevzete v skladišče) planirane količine izdelkov na lansiranih delovnih nalogih.
Od
Termin, ki ob vklopljenem stikalu Upoštevanje samo aktualnih termninov, določa aktualne prilive izdelkov ali polizdelkov iz delovnih nalogov.
Razgrajevanje v podnivoje
Izbira ali se pri preračunu terminskega plana kosovnice razgrajujejo v celotno globino kosovnične strukture izdelkov. Če stikalo ni vklopljeno, se kosovnice razgrajujejo samo do prvega nivoja, torej samo za neposredne sestavne dele. Pri tem se upošteva Uporaba alternativ za podnivoje kosovnic.
Do nivoja
Nastavitev do katerega nivoja kosovnične strukture poteka razgradnja pri preračunu plana.
Upoštevanje in izračun termninovIzbira s katero določimo ali bo program pri izračunu terminskega plana upošteval termine. Če se termini ne upoštevajo dobimo praktično enake podatke kot pri materialnem planiranju z razliko, da v terminskem planu lahko uporabljamo vse dodatne funkcije, kot so kreiranje DN, kreiranje naročil dobaviteljem, planiranje resursov, itd., ki jih materialni plan ne vsebuje.
Upoštevanje samo aktualnih termninov Izbira s katero iz vhodnih podatkov, na podlagi katerih program izračunava terminski plan, izločimo vse neaktualne podatke, ki so vsi podatki, ki se nanašajo na termin enak ali večji, kot je vpisan v rubriki Od, pri posamezni kategoriji, ki se upošteva pri preračunu.

Izbira je bila uvedena, ker opažamo, da uporabniki posameznih delovnih nalogov, naročil in planov ne zaključujejo redno in tako ti podatki, ki v bistvu niso več aktualni, na preračun terminskega plana pa kot nezaključeni, vseeno vplivajo in s tem izkrivljajo sliko o predvidenih potrebah.

Upoštevanje naročilnih količin materialovIzbira polnjenja podatkov za količine planiranih naročil, ki za izračun potrebne količine materiala upošteva minimalno količino za naročanje in količino pakiranja za naročanje. Morebitne viške količin materialov zaradi pakiranja, izračun porablja na kasnejših terminih.
Osveži podatke
Gumb za aktiviranje preračuna terminskega plana po izbranih kriterijih.
 

Po uspešno izvedenem preračunu terminskih materialnih potreb sistem v statusni vrstici okna javi čas izvajanja.

 

Po preračunu se okno samodejno zapre, oziroma ostane odprto, kar je odvisno od stikala Samodejno zapiranje oken za osveževanje podatkov, ki se nahaja na Nastavitve|Program|Administratorska konzola|Nastavitve|Parametri programa|Proizvodnja|Planiranje. Ob vklopljenem stikalu se okno samodejno zapre.


  

     


Ali so bila ta navodila uporabna?
Vaše povratne informacije bodo prispevale k boljši pomoči.
Komentarji
Komentarji so izpostavljeni tudi na forumu.