Urejanje Wikija
Urejanje Wikija
Vsi registrirani uporabniki uporabniških strani imajo možnost in pravico spreminjati in dodajati strani, skratka uporabljati vse razpoložljlive funkcije Wikija.
Prispevki uporabnikov
Cilj Wikija je, da zbere vse znanje uporabnikov Pantheona v spletno, prosto enciklopedijo. Vi lahko pomagate izpolniti ta cilj, s prispevanjem v Wiki vsebino.
Kaj lahko prispevate
Nove strani
Strani tvorijo osnovo Wikija. Vsaka stran je vezana na eno kategorijo.
Nove kategorije
Kategorije prispevate že z vsako dodano stranjo. Lahko jih uporabite za drevesno kategorizacijo podrejenih strani.
Slike
Enostaven urejevalnik besedil vam omogoča dodajanje vseh vrst slik neposredno v strani.
Komentarje
Komentarji so pot do uporabne in konstruktivne vsebine.
Ocenjevanje
Ocenjujte strani in prispevajte k nagrajevanju oziroma dvigovanju kakovosti vsebin.
Urejanje strani
Vsakdo lahko prosto ureja vsebino Wikija. Spremembe so vidne takoj po pritisku na gumb »Shrani«.
Urejanje strani je enostavno opravilo, potrebno je samo klikniti gumb »Uredi« na dnu vsake strani, spremeniti vsebino v Wordu podobnem urejevalniku besedil in klikniti »Shrani«.
Z vsakim shranjevanjem se kreira nova verzija strani. Tako se vedno ohrani celotna zgodovina vsebine strani.
Dodajanje strani
Novo stran se lahko doda na 2 načina:
- Desni klik na drevesu kategorij in izbira »Dodaj stran«. Stran se bo dodala v kategorijo, ki je podrejena tisti, na kateri ste kliknili »Dodaj stran«.
- Klik na gumb »Dodaj« na dnu vsake strani. Po vpisu naziva nove strani je potrebno s klikom na drevo kategorij izbrati nadrejeno kategorijo.
Brisanje strani
Strani se lahko briše na 2 načina:
- Desni klik na drevesu kategorij in izbira »Izbriši stran«. Stran se fizično ne izbriše ampak le umakne. Ne morete izbrisati strani, ki je v kategoriji, ki ima podrejene kategorije.
- Klik na gumb »Briši« na dnu vsake strani. Stran se fizično ne izbriše ampak le umakne. Ne morete izbrisati strani, ki je v kategoriji, ki ima podrejene kategorije.
Premikanje strani
Stran lahko znotraj istega nivoja premikate tako, da držite pritisnjeno tipko Shift in stran v drevesu potegnete na želeno mesto. Stran se bo postavila za tisto stran, ki ste jo z vlečenjem izbrali kot ciljno.
Stran lahko premaknete v drugo vejo tako, da držite pritisnjeno tipko Ctrl in stran v drevesu potegnete na želeno drugo vejo. Stran se bo premaknila v podrejeno vejo tiste strani, ki ste jo z vlečenjem izbrali kot ciljno.