VOLOS
Za lažje vnašanje podatkov o govedu smo tudi na mobilni omogočili uvoz podatkov iz portala VOLOS. Do VOLOSa lahko dostopamo skozi glavni meni ali pa na posameznemu lastniku. Ikona, ki ponazarja uvoz iz volosa je
.
S klikom na gumb
se odpre okno za vnos uporabniškega imena in gesla ter GMIDa. V kolikor vstopamo v VOLOS iz lastnika in ima le ta vnešeno GMID številko se bo vpisala avtomatsko.
 |
V kolikor na lastniku ni vnešena GMID številka, jo je potrebno najprej vnesti na lastniku, še le nato lahko uvažamo podatke iz VOLOSa |

Ko vnesemo uporabniško ime , geslo in GMID kliknemo gumb PRIJAVA. Potem nam VOLOS vrne podatke. Če je teh podatkov veliko lahko to traja malo dlje,da se podatki prikažejo.
V kolikor je vpisani GMID na večih Lastnikih lahko s klikom na lupo vidimo seznam lastnikov in izberemo pravega


S klikom na znak
se nam odprejo opcije s katerimu uredimo podatke, da bomo lahko živali pripravili za uvoz v bazo.
 |
Če uvažamo samo eno žival iz seznama, moramo ravno tako klikniti na + in izbrati opcijo "Izberi posamično". Ko žival izbreremo kliknemo spet na + in izberemo opcijo "Nastavi kategorijo izbranim".
|
 |
V kolikor želimo živalim določiti različno kategorijo. Izberemo |

| Izberi vse |
Izberemo vse živali na enkrat. |
| Izberi posamično |
Izberemo lahko posamične živali. |
| Nastavi kategorijo izbranim |
Za izbrane živali, vsem na enkart, nastavimo kategorijo živali. |
| Počisti izbire |
Počistimo kar smo izbrali |
S klikom na
se nam odpre okno v katerem izberemo kategorijo živali, ki jo želimo določiti izbranim živalim.

Iz spustnega seznama izbeemo kategorijo in kliknemo shrani. S klikom na shrani živali dobijo podatek o kategoriji.
Ko smo to uredili, moramo klikniti še samo
, da se bodo podatki prenesli v bazo in na seznam stranke.
Filter datum rojstva od do:
Za lažje določanje kategorije posameznim živalim, smo dodali opcijo, kjer lahko živali izberemo po datumu rojstva.
S klikom na gumb
se nam odpre okno za vnos datuma, vnesemo željeno obdobje in kliknemo shrani

Program nam ponudi vse živali, ki imajo datum rojstva v obdobju, ki smo ga vnesli
