PANTHEON™ navodila

 Kazalo
 Glavna stran - Dobrodošli v PANTHEON navodila
[Collapse]PANTHEON
 [Collapse]Vodiči za PANTHEON
  [Collapse]Vodič po PANTHEON-u
   [Expand]Pomoč
   [Expand]Nastavitve
   [Expand]Naročila
   [Expand]Proizvodnja
   [Expand]Blago
   [Expand]Servis
   [Expand]Denar
   [Collapse]Kadri
    [Expand]Personalna mapa
    [Expand]Koledarji
    [Expand]Potni nalogi
    [Expand]Plače
    [Expand]Varnost in zdravje pri delu
    [Collapse]Obrazci
     [Expand]Obrazec PDM - 1
     [Collapse]Obrazci M-1, M-2, M-1a
       Rubrike od 1 do 32 po 01.12.2019
       Rubrike od 1 - 32 po 01.07.2011
       Rubrike 1 - 23 do 30.06.2011
       Rubrike 24 - 37 do 30.06.2011
      [Expand]Izpisi
     [Expand]Obrazec M-3
     [Expand]A1
     [Expand]eVEM
     [Expand]M12
     [Expand]Dokumenti
     [Expand]Sporočila obrazcev
     [Expand]Šifranti za obrazce
    [Expand]Zaposlovanje
    [Expand]Računovodska nadzorna plošča
    [Expand]Kontrolni izpisi
    [Expand]ZEUS Kadri
     Pop-up okno
    [Expand]Arhiv
   [Expand]Namizje
   [Expand]Analitika
   [Expand]Sporočila programa
   [Expand]Uradna pojasnila
   [Expand]Sistemsko okolje
   [Expand]Dodatni programi
    Slovar izrazov
   [Expand]Zastareli produkti
  [Expand]Vodič po PANTHEON Farming
  [Expand]Vodič po PANTHEON Retail
  [Expand]Vodič po PANTHEON Vet
 [Collapse]Uporabniški priročniki za PANTHEON
  [Expand]Uporabniški priročnik za PANTHEON
  [Expand]Uporabniški priročnik za PANTHEON Retail
  [Expand]Uporabniški priročnik za PANTHEON Vet
[Collapse]PANTHEON Web
 [Collapse]Vodiči za PANTHEON Web
  [Expand]Vodič po PANTHEON Web Light
  [Expand]Vodič za PANTHEON Web Terminal
  [Expand]Vodič za PANTHEON Web Legal
  [Expand]Arhiv starih izdelkov
 [Collapse]Uporabniški priročniki za PANTHEON Web
  [Expand]Kako začeti
  [Expand]Uporabniški priročnik za PANTHEON Web Light
   Uporabniški priročnik za PANTHEON Web Terminal
  [Expand]Arhiv starih izdelkov
  [Expand]Uporabniški priročnik za PANTHEON Web Legal
[Collapse]PANTHEON Granule
 [Collapse]Vodiči za PANTHEON Granule
  [Expand]Granula Kadri
  [Expand]Granula Potni nalogi
  [Expand]Granula Dokumenti in Opravila
  [Expand]Granula Nadzorna plošča
  [Expand]Granula B2B Naročanje
  [Expand]Granula Servis na terenu
  [Expand]Inventar fiksnih sredstev
  [Expand]Granula Inventura skladišča
 [Collapse]Uporabniški priročniki za PANTHEON Granule
   Začetek
   Primer uporabe PANTHEON Granul v namišljenem podjetju
  [Expand]PANTHEON Granule in aktivacija
  [Expand]Granula Kadri
  [Expand]Granula Potni nalogi
  [Expand]Granula Dokumenti in opravila
  [Expand]Granula B2B naročanje
  [Expand]Granula Nadzorna plošča
  [Expand]Granula Servis na terenu
  [Expand]Granula Inventura osnovnih sredstev
  [Expand]Granula Inventura skladišča
   PANTHEON Granule - pogosta vprašanja in odgovori
   Arhiv
[Expand]Uporabniške strani

Load Time: 453,2953 ms
"
  1000001176 | 220887 | 363071 | Published
Label

Rubrike od 1 do 32 po 01.12.2019

010380.gif010381.gif010411.gif010382.gif010383.gif

Za odprtje novega obrazca najprej kliknemo na . S tem dosežemo, da se nam izpolnijo vsi podatki o našem podjetju. Polja v obrazcu izponjujemo na sledeč način:    

 

Rubrika 1

Firma in sedež/ osebno ime in prebivališče

Ta podatek se napolni samodejno  iz Naziva v šifrantu Subjektov | Osnovni podatki, za podjetje, ki ga imamo v Adminstratorski konzoli | ... | Podjetje | Osnovni podatki definiranega kot Naše podjetje.

Vpisati je treba firmo in sedež oz. osebno ime in prebivališče zavezanca.

Če je zavezanec vpisan v Poslovni register Slovenije, je treba vpisati firmo in sedež poslovnega subjekta, katerega matična številka se vpiše v rubriko 3 – Matična številka poslovnega subjekta.

Če je zavezanec fizična oseba, ki ni poslovni subjekt po predpisih o poslovnem registru, je treba kot naslov prebivališča vpisati naslov stalnega prebivališča v Republiki Sloveniji (v nadaljevanju: RS). Če zavezanec v RS nima stalnega prebivališča, je treba vpisati naslov stalnega prebivališča v tujini.

Rubrika 2

Registrska številka

Registrska številka zavezanca , ki se polni iz Administratorske konzole l ... l Kadri l Osnovni podatki iz polja Register. številka zavezanca.

Iz Administratorske konzole se polni tudi v primeru, kadar je delavec zaposlen na oddelku, kateri je imel pred 1.07.2011 različno registrsko številko od registrske številke vpisane v Administratorski konzoli.

Rubrika 3

Matična številka poslovnega subjekta 

Rubrika se izpolnjuje, če prijavo vlaga zavezanec, ki je poslovni subjekt.

Ta podatek se napolni samodejno  iz polja Matična številka v šifrantu Subjektov | Osnovni podatki, za podjetje, ki ga imamo v Adminstratorski konzoli | ... | Podjetje | Osnovni podatki definiranega kot Naše podjetje in če je  v Adminstratorski konzoli | ... | Podjetje | Osnovni podatki označeno polje Tip podjetja P – pravna oseba, I – invalidsko podjetje  ali S – samostojni podjetnik.

Rubrika 4

EMŠO

Rubrika se izpolnjuje, če prijavo vlaga fizična oseba, ki ni vpisana v PRS kot poslovni subjekt.

Ta podatek se napolni samodejno  če je  v šifrantu Subjektov | Osnovni podatki, za podjetje, ki ga imamo v Adminstratorski konzoli | ... | Podjetje | Osnovni podatki definiranega kot Naše podjetje in če je  v Adminstratorski konzoli | ... | Podjetje | Osnovni podatki označeno polje Tip podjetja F – fizična oseba.

Rubrika 5

Davčna številka

Rubrika se izpolnjuje, če prijavo vlaga: - subjekt, ki ni vpisan v PRS kot poslovni subjekt (diplomatska in konzularna predstavništva v RS in mednarodne organizacije ali njihova predstavništva v RS), - zavezanec za prijavo oseb, ki opravljajo kmetijsko dejavnost kot nosilci ali člani kmečkega gospodarstva (šifre podlag za zavarovanje 051, 052, 053, 054, 064, 065) ali kot zaposleni na kmetiji (šifra podlage za zavarovanje 016), - oseba, ki je verski uslužbenec (šifra podlage za zavarovanje 019), - oseba, ki je vrhunski športnik ali vrhunski šahist (šifra podlage za zavarovanje 027). Davčno številko je treba vpisati tudi za zavezanca, ki je vpisan za zavarovanca s šifro zavarovalne podlage 119 in 120. Če je za zavezanca vpisana matična številka PRS v rubriki 3 ali EMŠO v rubriki 4, se davčna številka ne sme vpisati.

Rubrika 6

EMŠO

Iz okna, ki se nam odpira s klikom na   oz.  izberemo delavca za katerega izpolnjujemo obrazec.

Za lažje iskanje lahko iščemo delavce po spodnjih kriterijih :

Od tega vnosa so odvisni vsi podatki vezani na delavca, ki se bodo vnesli v ostala polja.

Rubrika 7

Državljanstvo

Podatek se polni samodejno, če je država  v Personalni mapi | Osnovni podatki Tujci – Rezidenstvo različna od države iz  Adminstratorski konzoli | ... | Podjetje | Osnovni podatki definiranega kot Naše država.

Rubriko je treba izpolniti le za zavarovance, ki niso državljani RS. Za njih je treba vpisati ustrezno 3-mestno šifro države iz seznama držav, ki je objavljen na spletni strani Statističnega urada RS (v nadaljevanju: SURS): http://www.stat.si/klasje (Države in druga ozemlja). Če je zavarovanec brez državljanstva, je treba vpisati šifro 999. Do sprejema Kosova v ISO standard in posledično v šifrant Države in druga ozemlja se za Kosovo uporablja šifra 009.

Rubriki 8 in 9

Priimek in ime

Samodejno se vpišeta Priimek in Ime delavca.

Rubrike 10, 11 in 12

Stalno prebivališče v tujini

 

Podatek se polni samodejno, če  je država v stalnem bivališču v Personalni mapi | Osnovni podatki  različna od države iz  Adminstratorski konzoli | ... | Podjetje | Osnovni podatki definiranega kot Naše država.

Podatke o stalnem prebivališču v tujini je treba vpisati za zavarovance, ki v RS nimajo niti stalnega niti začasnega prebivališča.

Rubrike je treba izpolniti na podlagi veljavnega osebnega dokumenta, ki te podatke vsebuje.

Vpisati je treba:

-     v rubriko 10 - naselje, ulico in hišno številko;

-     v rubriko 11 - številko in kraj pošte;

-     v rubriko 12 - ustrezno 3-mestno šifro države, v kateri je stalni naslov. Seznam držav je objavljen na spletni strani SURS: http://www.stat.si/klasje (Države in druga ozemlja). Do sprejema Kosova v ISO standard in posledično v šifrant Države in druga ozemlja se za Kosovo uporablja šifra 009.

Rubrika 15

Datum pričetka zavarovanja

Vpisati je treba datum pričetka zavarovanja (DDMMLLLL).

Če se z obrazcem M-1 sporoča sprememba delovnega časa iz rubrike 16 – Delovni/zavarovalni čas zavarovanca in/ali rubrike 17 – Polni delovni/zavarovalni čas zavezanca, je treba vpisati datum, od katerega sprememba delovnega časa zavarovanca oz. polnega delovnega časa zavezanca velja.

Rubrika 16

Podlaga za zavarovanje

Podatek  se polni samodejno iz Personalna mapa | Parametri za izračun plač  - podatek Podlaga za zavarovanje ali pa izbermo  ustrezno šifro podlage za zavarovanje iz  šifranta,  ki pomeni pravno razmerje, katero je z zakonom določeno kot podlaga za pokojninsko in invalidsko zavarovanje, zdravstveno zavarovanje, zavarovanje za starševsko varstvo in/ali zavarovanje za primer brezposelnosti.

Rubrika 17

Delovni / zavarovalni čas zavarovanca

Podatek  se polni samodejno iz Personalna mapa | Parametri za izračun plač  - podatek Tedenska obveznost.

 Vpisati je treba delovni/zavarovalni čas zavarovanca v številu polnih ur na teden (cela števila). Delovni/zavarovalni čas zavarovanca je čas, s katerim zavarovanec dela oz. za katerega je zavarovan, in je lahko enak polnemu delovnemu času ali delovnemu času, ki je krajši od polnega delovnega časa.

Za  zavarovance, ki delajo ali so  upravičeni do zavarovanja za krajši delovni čas od polnega, po zakonu pa se jim ta čas ne šteje kot polni delovni čas, je treba vpisati dejansko število ur dela oz. zavarovanja na teden.

Za zavarovance, ki delajo s krajšim delovnim časom in se jim po posebnih predpisih krajši delovni čas šteje kot polni, je treba vpisati število ur polnega delovnega/zavarovalnega časa.

Število ur možnega delovnega/zavarovalnega časa po šifrah podlag za zavarovanje je v tabeli pri rubriki 17 – Polni delovni/zavarovalni čas zavezanca.

Popravek ali sprememba tega podatka se sporoča z vložitvijo odjave (obrazec M-2) in sočasne nove prijave v zavarovanje (obrazec M-1).

Rubrika 18

Polni delovni/zavarovalni čas zavezanca

 

Vpisati je treba polni delovni/zavarovalni čas zavezanca v številu polnih ur na teden (cela števila).

Ure  se polnijo avtomatsko, v  kolikor je tedenska delovna obveznost večja oz. enaka od 36 ur do 40 ur.  Podatki se polnijo  po hirarhiji: Personalna mapa,  Delovno mesto,  Administratorska konzola...Kadri|Osnovni podatki   in sicer najprej iz  Personalne mape  polje  Tedenska  obveznost.  Izjema je le za primer, če je v Personalni  mapi   polje Podlaga zavarovanja  izbrana zavarovalna podlaga 036,  kjer se v tem primeru iz Personalne  mape   polni samo, če je podatek enak  8 ur oz.  od 12 do 14 ur, v nasprotnem primeru se ne polni. V kolikor podatka ni vpisanega v Personalni mapi,,  ga polni iz Šifranta Delovnih mest polje  Delovni čas. Če ni podatka v Personalni mapi  in Delovnemu mestu , ga polni iz Administratorske konzole ... Osnovni podatki  polje  Število delovnih ur v tednu. Možen je udi ročni vnos oz. popravek.

Rubrika 19

Matična številka enote poslovnega subjekta

Podatke se napolni samodejno iz polja Matična številka  Oddelka delavca, katerega ima delavec določenega na Delovnemu mestu v Parametri za izračun plač

Vpisati je treba matično številko enote poslovnega subjekta iz PRS-ja, kjer zavarovanec dejansko dela. Z enoto poslovnega subjekta je mišljen vsak njegov del, ki ima v PRS dodeljeno matično številko.

Če zavarovanec dela na sedežu poslovnega subjekta, se prepiše matična številka iz rubrike 3 – Matična številka poslovnega subjekta.

Rubrika 20

Registerska št.prijave prostega delovnega mesta oz.vrste dela

Zavezanci (delodajalci) morajo za zavarovanca, ki so ga zaposlili, vpisati registrsko številko prijave prostega delovnega mesta oz. vrste dela iz obrazca PD-1, s katerim je delodajalec prijavil pri Zavodu RS za zaposlovanje (v nadaljevanju: ZRSZ) prosto delovno mesto oz. vrsto dela.

Podatek se vpiše ročno, v kolikor pa je mogoče ga izberemo iz izbirne tabele, kjer se pojavijo registerske številke prijav, za katere smo izdelali obrazec  PD-1.

Rubrika 21

Številka delovnega dovoljenja

Rubriko je treba izpolniti le ob prijavi tujca, za katerega je po določbah Zakona o zaposlovanju in delu tujcev potrebno pridobiti delovno dovoljenje.

Podatek se polni samodejno iz  Personalne mape  | Tujci  - podatek Številka. Vpišemo lahko tudi ročno številko delovnega dovoljenja.

Rubrika 22

Iztek zavarovalnih pogojev

Podatek se polni samodejno iz  Personalne mape  | Tujci  - podatek Velja do. Če je potrjen preklopnik Neomejeno, se datum tu ne polni.

Za zavarovanca, za katerega je bila izpolnjena rubrika 20 – Številka delovnega dovoljenja, je treba vpisati datum izteka delovnega dovoljenja (DDMMLLLL). Pri delovnem dovoljenju za nedoločen čas se rubrika ne izpolni.

Rubrika 23

Poklicna/strokovna izobrazba

Podatek se polni samodejno iz  Personalne mape  | Izobrazba – polje Poklic.

Vpisati je treba naziv najvišje priznane poklicne/strokovne izobrazbe zavarovane osebe, ki jo je dosegla z rednim izobraževanjem ali drugim uradno priznanim izobraževanjem, in ustrezno šifro. Za izpolnjevanje te rubrike je treba uporabiti Šifrant poklicne in strokovne izobrazbe Zavoda RS za zaposlovanje, ki je objavljen na spletni strani: http://www.ess.gov.si/trg_dela/publicistika/sifranti_klasifikacije.

S 1.1.2014 je ZRSZ ukinil šifrant poklicne in strokovne izobrazbe, zato pri postopkih oddaje M-1 in M-3 pri podlagah 001,002,005,013,034,036 podatek ni obvezen, v formi podatek normalno ostaja ni pa vključen kot del izvoza za eVem, ki pa še vedno sprejme podatek tudi če bi obrazec podatek vsebova.

Rubrika 24 in 25

 

 

Vrsta izobrazbe (KLASIUS-SRV) in Področje izobrazbe (KLASIUS-P-16)

 

Rubrika 24:

Podatek se polni samodejno iz  Personalne mape  | Izobrazba – polje Vrsta izobrazbe.

 

Rubrika 25:

Podatek se polni samodejno iz  Personalne mape  | Izobrazba – polje Področje  izobrazbe

 

V rubriki 24 – Vrsta izobrazbe (KLASIUS-SRV) in 25 – Področje izobrazbe (KLASIUS-P-16) je treba vpisati podatek o najvišji doseženi javno veljavni izobrazbi.

 

S pomočjo klika na gumba  lahko poiščete šifre KLASIUS-SRV in KLASIUS-P-16. Gumb vas poveže z e-iskalnikom KLASIUS.

Rubrika 25    Poklic, ki ga opravlja

Izpolniti je treba le v primeru, če se podatki spreminjajo ali popravljajo.

Podatek se polni samodejno iz Personalna mapa | Parametri za izračun plač - podatek Standardni poklic.

Vpisati je treba 4-mestno kodo ustrezne skupine poklicev po Standardni klasifikaciji poklicev 2008 (SKP-08), sprejeti z Uredbo o Standardni klasifikaciji poklicev 2008 (Uradni list RS, št. 50/10).

Rubrika 26 Delovno razmerje

Izpolniti je treba le v primeru, če se podatki spreminjajo ali popravljajo.

Podatek se polni samodejno iz Personalna mapa | Parametri za izračun plač - podatek Delovno razmerje.

Vpisati je treba ustrezno šifro glede na vrsto sklenjenega delovnega razmerja zavarovanca.

Rubrika 27 Izmensko delo

Podatek se polni samodejno iz Personalna mapa | Parametri za izračun plač - podatek Izmensko delo.

Vpisati je treba ustrezno šifro glede na razporeditev delovnega časa - izmensko delo.

Rubrika 28   Poslan v državo

Podatek se polni samodejno, če je v Personalna mapi | Parametri za izračun plač potrjen preklopnik Detaširan in izbran Subjekt.

Za zavarovanca, ki je v delovnem razmerju v RS in je poslan v tujino na delo ali strokovno izpopolnjevanje, je treba vpisati ustrezno šifro države iz seznama držav, ki je objavljen na spletni strani Statističnega urada RS: http://www.stat.si/klasje (Države in druga ozemlja). Do sprejema Kosova v ISO standard in posledično v šifrant Države in druga ozemlja se za Kosovo uporablja šifra 009.

Rubrika 29      Vrsta invalidnosti

Podatek se polni samodejno iz Personalna mapa | Zdravstveno stanje | Invalidnost – podatek Vrsta invalidnosti.

Za invalidne zavarovance, ki so zavarovani po šifri podlage za zavarovanje 001, 002, 005, 013, 016, 019, 029, 034, 040, 051, 052, 064, 065, 084, 085, je treba vpisati šifro za vrsto invalidnosti.

Rubrika 30

Prostovoljno pokojninsko zavarovanje

 

Rubrika 31

Vzrok prenehanja

Iz Šifranta vzrokov prenehanja se izbere ustrezen vzrok prenehanja (potrebno samo za M-2).

Rubrika 32

Datum zavarovanja

V polju vnesemo datum prenehanja delovnega razmerja (DDMMLLLL).

Skladno določbo je na portalu e-VEM in prek kadrovskega vmesnika pri odjavi (M-2) zavarovanca po šifri podlage za zavarovanje 001, 002, 013, 034 sicer že omogočeno, da zavezanec kot datum prenehanja zavarovanja vpiše datum, ki tekoči datum (datum izpolnjevanja odjave) presega za največ 30 dni (tekoči datum + 30 dni), vendar ZZZS take vloge še ne more sprejeti, zato vas Pantheon opozori z obvestilom:

.

Ponovni prevzem  
Opomba

Ročni vnos teksta.

Datum izpl.

Napiše se nam tekoči datum, ki ga lahko spremenimo.

Vložnik Izberemo vložnika iz izbirne tabele.

 

 

Ali so bila ta navodila uporabna?
Vaše povratne informacije bodo prispevale k boljši pomoči.
Komentarji
Komentarji so izpostavljeni tudi na forumu.