Pošiljanje eRačuna

eRačun nudi hiter in enostaven način za poslovanje elektronsko. Tecta je aktivirala funkcionalnost, določila začetne nastavitve in jo bo zdaj začela uporabljati. Spodaj je primer, kako poslati eRačun.
 |
POVZETEK PRIMERA
Sally Sales, vodja veleprodaje pri Tecti, je obvestila finančni in računovodski oddelek, da je poslala naročilo stranki Datalab in ustvarila račun 22-3000-000003. Ker obe podjetji delujeta elektronsko, bo Ashley Accountant, vodja financ in računovodstva pri Tecti, dokument poslala stranki v obliki eRačuna. To stori na naslednji način:
- Izpolnjevanje informacij na dokumentu
- Izvoz eDokumenta
- Pošiljanje eRačuna
|
1. Izpolnjevanje informacij na dokumentu
Oseba, odgovorna za to, preveri in izpolni informacije na dokumentu, ki bo poslan kot eRačun. Za ta namen odgovorna oseba odpre dokument 22-3000-000003 z vnosom številke dokumenta v orodno vrstico iskalno polje in klikne gumb Iskanje, kot je prikazano na spodnji sliki.

- Ko se dokument odpre, odgovorna oseba izpolni/preveri podrobnosti naročila na polju Naročilo in doda datum v polje poleg polja Naročilo.
- Odgovorna oseba preveri zapis na polju Vrsta transakcije. V tem primeru bi morala biti vrednost polja P1, kot je prikazano na spodnji sliki.
- Odgovorna oseba shrani spremembe s klikom na gumb orodne vrstice
(Post edit).

2. Izvoz eDokumenta
Ko je dokument pripravljen za pošiljanje, odgovorna oseba izvaža v Dokumentacijo v formatu eSlog 2.0.
- Odgovorna oseba klikne gumb orodne vrstice
(Uvoz/izvoz podatkov).
- Iz menija odgovorna oseba izbere možnost Izvozi eDokument izdaja dokumenta.
- To odpre okno Izvozi dokument kot eDokument, kot je prikazano na spodnji sliki.
V oknu Izvozi dokument kot eDokumentlahko vidite dokument, ki ga je pripravila odgovorna oseba in bo poslan v bizBox kot eRačun v naslednjem koraku.

3. Pošiljanje eRačuna
Vsi dokumenti, ki so bili pripravljeni v Dokumentaciji lahko hkrati pošljejo na platformo bizBox.
- Odgovorna oseba to stori s klikom na gumb orodne vrstice
(Uvoz/izvoz podatkov) in
- izbiro možnosti Pošlji v Bizbox - Naloži dokumente na ZZI Bizbox za 1002130 (Send to bizBox - Transfer documents to ZZI bizBox 1002130), kot je prikazano na spodnji sliki.

 |
IMPORTANT
Localized images for this page have not been generated yet and will be inserted at a later stage.
|