Само тези типове документи от Стоки | Издаване менюто могат да бъдат публикувани, които имат
тип на получаване зададен в Документ в настройките на типовете документи. Документите от тип Само за запис не се предлагат за автоматично публикуване!
1. Публикуване на нова счетоводна статия
Пример: За да публикувате тип документ 300 - Търговия на едро, който е издаден в периода от 1 януари 2007 г. до 31 януари 2007 г., трябва да следвате тези стъпки.

Щракнете Изберете и в долната секция изберете сред записите за публикуване.

Публикувайте документи в нова счетоводна статия или ги добавете към съществуващата. При публикуване на нова счетоводна статия, тя ще бъде създадена с период и дати на публикуване, които можете да промените по желание.

След това щракнете Публикуване. Счетоводната статия се показва след успешно завършване на публикуването.

Когато добавяте публикации към съществуващата счетоводна статия, това означава, че периодът и датите на публикуване остават същите, както са избрани при създаването на счетоводната статия за първи път.
2. Добавяне към съществуващата счетоводна статия
Когато добавяте публикации към съществуващата счетоводна статия, е разумно да ги въведете отделно по периоди. Трябва да сте наясно, че периодът и датите на публикуване на счетоводната статия са същите за всички публикации, съдържащи се в счетоводната статия.
Нека например да разгледаме счетоводната статия за януари, към която сте добавили фактури, издадени в периода от 1 януари до 31 януари. Препоръчва се да разпределяте счетоводните статии по периоди, които искате да наблюдавате - на дневна, месечна, тримесечна, полугодишна база и т.н.

 |
Публикации/документи не се включват в прегледите на финансовите отчети според датата на документа, а по-скоро според датата на периода в счетоводната статия!
|
Свързани теми:
За общо описание на функциите вижте: