Koledar
Govedoreja
Register in Kartica živali
S klikom na gumb Govedo se nam odpre seznam živali, t.i. Register živali.Tukaj vidimo seznam vseh živali. Ponovno imamo pogled malo drugačen glede na velikost zaslona. Pri večjem zaslonu je seznam živali in detajli o izbrani živali na istem zaslonu, medtem ko pri manjšem zaslonu z klikom na želeno žival odpremo nov zaslon oziroma okno.
1. Pogled na večjem zaslonu, kjer z klikom na izbrano govedo dobimo tudi podrobnosti o živali.

2. Pogled na telefonu, kjer s klikom na želeno govedo odpremo novo okno s poddobnim opisom živali.
.
Tukaj vidimo vse funkcionalnosti kartice, kot jo imamo v programu PANTHEON Farming:
Najprej si poglejmo gumbe v navigacijski vrstici.Tu najdemo gume Išči, Osveži in Izločitev.

Gumb Išči:

Odpre se novo okno, kjer lahko na podlagi vpisanih iskalnih parametrov poiščemo npr. vse živali v karenci ali vse živali določene pasme.
Gumb Osveži:

S klikom na gumb osvežimo podatke v bazi.
Gumb Izločitev:

S klikom na gumb izločitev, se nam odpre novo okno, kjer lahko določeno govedo izločimo iz našega seznama. Lahko je to prodaja za nadaljno rejo, prodaja za zakol, pogin,...S klikom na Izločitev se nam odpre maska s podatki o Tipu izločitve, datumu izločitve, ter cena (vrednost živali on izločitvi). Če gre za prodajo je to vrednost prodaje, če je pogin, vrednost ocenimo. V kolikor je Tip izločitve različen od pogina, hišnega zakola in izločitev drugo se odprejo še dodatna polja na maski izločitve in sicer:
G-MID nove lokacije, Ime nove lokacije

Ko smo vnesli vse potrebne podatke kliknemo gumb "SHRANI", da žival izločimo iz registra živali. V istem trenutku žival dobi status Izločena tudi v PANTHEONU Farming in istočasno se kreira dokument izločitve za potrebe blagovno-materialnega poslovanja in računovodstva.

Išči
Gumb "išči" nam omogoča iskanje živali. S klikom na gumb išči se odpre maska za iskanje. Iščemo lahko po naslednjih kriterijih:
- živali, po ID živali (iščemo lahko tudi tako, da vpišemo samo zadnji dve ali zadnje šitiri ID številke) ali pa po imenu živali.
- usmeritvi (mesna, mlečna ali plemenska)
- imamo tudi možnost iskanja po že izločenih živalih.


S klikom na gumb "išči", nam program izpiše iskano žival ali več živali, ki ustrezajo našim kriterijem.
