Данни за предварително извличане на таблото
Администриране на таблото
Таблата ви позволяват да определите някои настройки за тяхното използване и основно изискват да актуализирате таблата, за да прегледате последните данни. Повечето от администрирането се извършва в Административен панел или с параметри.
Предварително извличане на данни
Необходимо е да се извлекат данни за компонентите на таблото, чийто SQL заявка отнема повече време за изпълнение. Вместо SQL заявката да се изпълнява всеки път, когато таблото се отвори, се извършва извличане на данни при поискване.
Предварителното извличане съхранява данни в специализирани таблици.
Има две налични опции за предварително извличане на данни:
- Щракнете Предварително извличане на данни в Административния панел или
- Стартирайте PANTHEON с параметър /DSH.
За да предварително извлечете данни отворете Административен панел | ZEUS | Табло | Предварително извличане на данни. В отворения панел ще видите списък на всички компоненти в базата данни, където всички компоненти са избрани по подразбиране. Ако искате да извлечете данни само за избрани компоненти, просто отменете избора на тези, които не желаете да актуализирате. След като компонентите са избрани, щракнете върху бутона Предварително извличане на данни. Ако предварителното извличане на данни е успешно, съобщение Предварителното извличане на данни завърши успешно ще се появи.

Друга опция за подготовка на таблата е чрез използване на параметри в пряк път. Имате множество опции за предварително извличане на данни:
Актуализирайте данни в базата данни по подразбиране с параметър /DHS
Пример: "c:\Program Files\DataLab\Pantheon55_SQL.exe" /L=UU:abc /DSH
Актуализирайте данни във всички бази данни на сървъра.
Пример: "c:\Program Files\DataLab\Pantheon55_SQL.exe" /L=UU:abc /DSH=ALL
Актуализирайте само определени бази данни (посочете базите данни в скоби и ги разделете с точка и запетая).
Пример: "c:\Program Files\DataLab\Pantheon55_SQL.exe" /L=UU:abc /DSH=ALL(DB1;DB2;DB3)
Актуализирайте компонентите в множество бази данни с различни потребители (избройте базите данни както по-горе, но посочете името на потребителя и паролата, разделени с двоеточия след всяка база данни).
Пример: "c:\Program Files\DataLab\Pantheon55_SQL.exe" /L=UU:abc /DSH=ALL(DB1:user1:pass1;DB2:user2;DB3)
Тук, user1/pass1 се използва за влизане в базата данни DB1, user2 влиза в DB2 без парола, а за DB3 се използва името на потребителя/паролата, посочени с параметъра /L.
За да можете ефективно да използвате параметри, трябва също да определите потребител по подразбиране. За повече информация вижте Параметри на командния ред.
Общи настройки
Този панел ви позволява да определите табло по подразбиране за индивидуален потребител и да получавате известие по имейл, когато компонентите се обновят с параметър /DSH.
