SQL Migrator 2000->2005->2008
SQL Migrator 2000->2005->2008
1. Izvajanje
Glede na vrsto prijave bo migrator skozi izvajanje kreiral skripti za kreiranje loginov. V primeru, da bo podana se destinacija serverja pa bo skripti tudi izvedel. To sta skripti za sql 2000 à sql 2005/8 in za sql 2005 àsql 2005/8. Vsi T-SQL in proceduri za kreiranje skript so zapisani v samem exe-ju tako da je migrator popolnoma samostojen. Izvajanje migratorja poteka v naslednjih korakih:
I. Povezava na server
Pri povezavi na server je potrebno navesti podatke lokalnega strežnika (lokacija) in strežnika, kamor se bodo podatki migrirali (destinacija – baza master). Če obstaja Pantheon55.ini z uporabniškim imenom in imenom serverja se bosta podatka avtomatsko zapisala/prikazala kot možnosti za povezavo. Če tega ni je potrebno uporabniško ime AD (»po defaultu«) in ostale podatke dopisati. V primeru, da se migrator poganja direktno po »setupu« pa so podatki podani preko ukazne vrstice iz »setupa«, kjer so podatki za server »destinacija«. Možna je tudi izbira prijave preko win-authenitikacije (username in password se onemogočita). To je mogoče označiti s kljukico ali parametrom v ukazni vrstici. Na voljo sta jezika SI in ANG.

II. Izbira možnih »loginov« iz seznama na lokalnem serverju
V primeru uspešne povezave na lokalni server, se prikaže seznam vseh možnih »loginov«, ki so označeni (po defaultu vsi) za migracijo. Uporabnik lahko sam določil kateri naj se migrirajo in kateri ne. Na tem mestu se kreira skripta, ki se tudi sama izvede. V primeru, da v prvem koraku (I. Povezava na server) ni zapisane destinacije strežnika se skripta samo kreira, uporabnik pa jo moral sam zagnati na novem strežniku. Skripta se lahko shrani na poljuben direktorij kot <skripta>.sql. »Po defaultu« je izbran direktorij v katerem se nahaja migrator.

III. Izbira baz iz lokalnega serverja za migracijo
V zadnjem koraku je prikazan seznam vseh baz na lokalnem strežniku. Podobno kot pri »loginih« tudi tukaj obstaja možnost izbire posameznih baz. V tem primeru se za posamezno bazo izvede deattach baze na lokalnem srežniku in attach baze na drugem novem strežniku. Hkrati pa se na bazi master lokalnega strežnika kreira tabela tpa_NewPAServer z imenom novega strežnika. To pomeni, da ko se bo uporabnik ponovno prijavil v PA bo program sam predlagal zamenjavo na nov server.

Poleg tega, da je možen zagon migratorja s podatki iz ukazne vrstice, se skozi celotno izvajanje logira vsaka posamezna migracija ali priprava skripte. To omogoča pregled nad delovanjem in v primeru napak je rešitev vsaj za korak bližje. Primeri parametrov za ukazno vrstico (1 – lokalni server, 2 – destinacija server):
- /servername1= (ime lokalnega serverja)
- /L1=<username>:<password> (uporabnisko ime in geslo za prijavo)
- /db1= (ime baze lokalnega serverja)
- /servername2=
- /L2=<username>:<password>
- /wauthen (uporaba win-authentifikacije)
- /INI= <pot do inija>
Primer migracije: mms://media.datalab.si//SI/partneracademy/P55/migrator.wmv
Prikazan je primer migracije treh baz: MIGRACIJA111, MIGRACIJA222 in MIGRACIJA333 iz SQL2000 strežnika (jurebov) na SQL2005 strežnik (jurebov\jurebov) s
pripadajočimi logini: LOGIN11, LOGIN22, LOGIN33, LOGIN44, LOGIN55 in LOGIN66.
Migrator se nahaja na: ftp://ftp.datalab.si/Programi/DL-utils/SQLMigrator.exe
SQL 2005 Express verzija po lokalizacijah:
SI: ftp://ftp.datalab.si/demo/si/Install_SQL2005_Srv_SI.exe
HR: ftp://ftp.datalab.hr/demo/Install_SQL2005_Srv_HR.exe
BA: ftp://ftp.datalab.ba/demo/BA/Install_SQL2005_Srv_BA.exe
YU: ftp://ftp.datalab.co.yu/demo/Install_SQL2005_Srv_YU.exe
RS: ftp://ftp.datalab.ba/demo/RS/Install_SQL2005_Srv_RS.exe
HU: ftp://ftp.hu.datalab.eu/demo/Install_SQL2005_Srv_HU.exe
CG: ftp://ftp.cg.datalab.eu/demo/Install_SQL2005_Srv_CG.exe
KO: ftp://ftp.ko.datalab.eu/demo/Install_SQL2005_Srv_KO.exe
RO: ftp://ftp.datalab.ro/demo/Install_SQL2005_Srv_RO.exe
EU: ftp://ftp.datalab.eu/demo/Install_SQL2005_Srv_EU.exe
BG: ftp://ftp.datalab.bg/demo/Install_SQL2005_Srv_BG.exe
MK: ftp://ftp.datalab.com.mk/demo/Install_SQL2005_Srv_MK.exe.