Red sa alatima






Traka sa alatima šifarnika idenata:

 |
UPOZORENJE
Šifru identa ne možemo da obrišemo ukoliko je za nju vezan neki dokument! Program će u tom slučaju javiti grešku i ispisati u kojim bazama podataka se ta šifra nalazi. Brisanje šifre identa je nepovratan proces!
|
Dugmad za navigaciju

|
Omogućavaju brisanje zapisa, dodavanje zapisa, pomeranje i traženje podataka (pogledajte Dugmad za navigaciju).
|
 |
Šifarnik idenata sadrži mnogo važnih podataka koje morate veoma pažljivo uneti. Dugme podvoj zapis pojednostavljuje dodavanje novih idenata. Ovo dugme ć́e kopirati trenutno izabrani zapis u Šifarnik idenata i otvoriti novi zapis. Novi ident će imati istu šifru kao i originalni plus znak upitnik "?". Unesite šifru novog identa.
Nakon što smo kliknuli na dugme podvoj zapis otvara se forma podešavanja za kopiranje idenata, gde možemo odznačiti određene podatke koji su podrazumevano označeni za kopiranje.

|
(Traži)
|
Traži - Klikom na otvara se posebna Tabela traženja pomoću koje možete pretraživati, sortirati ili filtrirati postojeće zapise u bazi podataka.
U šifarniku idenata zapisi se mogu sortirati i filtrirati prema sledećim kriterijumima (polja u šifarniku idenata): Ident, Aktivno, Naziv, Maloprodajna cena, Prodajna cena, Veleprodajna cena, Veleprodajna cena 2, Primarna klasifikacija, Sekundarna klasifikacija, Vrsta identa.
Za napredno traženje možemo upotrebiti funkciju Ctrl-F - Traženje idenata. Za izbor identa dva puta kliknemo na zapis sa traženom šifrom. Kada odaberemo ident prozor će se automatski zatvoriti.Otvorite ga ponovo da biste uneli drugu stavku ili zatvorite Šifranik idenata i ponovo ga otvorite.
|
Predlozi

|
Otvara meni za podešavanje predloga. |
Čarobnjaci

|
Otvara meni čarobnjaka.
- Opcija Prenos u meniju čarobnjaka šifarnika idenata otvara prozor u kojem možete automatski preneti sve zapise iz svih baza podataka iz jednog identa na drugi ident. Ovaj postupak treba koristiti pre nego što izbrišete zapis u šifraniku idenata.
- Možemo da uključimo i korisničke .SQL postupke. Jedan takav postupak je već predefinisan:
|
Ispisi

|
Otvori meni za ispisivanje podataka iz šifarnika idenata:
|
Uvoz/Izvoz podataka

|
Koristimo za uvoz i izvoz podataka. |
Pomoć

|
Omogućava pomoć korisniku pri radu i pri upotrebi programa. |