Radno mesto/Plate
Radno mesto/Plate
U ovom panelu možemo pratiti radna mesta radnika i njegovu ili njenu istoriju u našem preduzeću. Kada unesemo podatke u Radnu knjižicu program će preneti podatke u prvi red ili kreirati prvi unos. Sve promene koje se mogu pojaviti biće unete u naredne redove. Ovo će dati transparentniji pogled kretanja radnika u našem preduzeću. U odeljku Poslednje zaposlenje u Radnoj knjižici, prikazuje se trenutno aktivno radno mesto zaposlenog.

Poz
|
U polju Poz nalaze se uzastopni brojevi redova u odeljku Parametri za izračun plata.
|
Radno mesto
|
U ovom polju je Radno mesto zaposlenog.
|
Početak
|
U ovom polju je datum kada je radnik počeo da radi na ovom radnom mestu.
|
Kraj
|
U ovom polju je datum kada je radnik prestao da radi na ovom radnom mestu.
|
Vođe
|
U ovom polju se pojavljuje lista radnika iz koje biramo vođu ili više njih na izabranom radnom mestu . Radnik ne može biti sam sebi nadređen.
|
Odeljenje
|
U ovom polju je odeljenje, kojem ovo radno mesto zaposlenog pripada.
|
Nos. tr.
|
U ovo polje možemo uneti mesto troškova u kome radnik radi.
|
Bene.šif.
|
U ovom polju je šifra poveć́anja za ovo radno mesto.
Preko ovog polja možemo pratiti povećanje radnog mesta zaposlenih u našoj kompaniji. Program ć́e automatski popuniti ovo polje kada unesemo radno mesto. Ako je potrebno, možemo ručno uneti ili promeniti šifru.
|
Ben.staž povećanje
|
U ovom polju možemo podesiti vrstu povećanja.
|
IR
|
U ovom polju je faktor za obračun plate.
|
TR
|
U ovom polju je platni razred u kojem se radnik nalazi ili je bio na ovom radnom mestu.
|
Obraz.
|
U ovom polju je obrazovanje radnika koje ima ili je imao tokom rada na ovom radnom mestu.
|
Zanimanje
|
Program će automatski uneti ovo polje u skladu sa unosom u panelu Obrazovanje.
|
Ručni unos indeksa valorizacije
|
|
Podela |
U ovom polju se otvara padajuća tabela u koju možemo da unesemo šifru za ključa za raspodelu. Ispod se prenose informacije iz ključa za raspodelu. Opis funkcionalnosti Raspodela po ključu je u linku.
|
 |
UPOZORENJE
U redovima odeljka Parametri za izračun plata možemo videti podatke o radnim mestima zaposlenog, obrazovanju koje je imao dok je radio na određenom radnom mestu, datumu početka i završetka rada na ovom radnom mestu itd.
|
 |
UPOZORENJE
Možemo uneti podatak u polje Kraj, iako je radnik i dalje aktivan na određenom radnom mestu. Tako ćemo imati evidenciju do kada ć́e radnik raditi na ovom radnom mestu. Na osnovu datuma početka i završetka možemo prijaviti dokument o premeštaju zaposlenog na drugo radno mesto.
|
Dodatne podatke unosimo u pod panele: