PANTHEON™ manual

 Categories
 PANTHEON Ajutor - Bun venit
[Collapse]PANTHEON
 [Expand]Ghiduri pentru PANTHEON
 [Collapse]Manuale de utilizare pentru PANTHEON
  [Collapse]Manual de utilizare pentru PANTHEON
   [Collapse]Începerea
     Dicționar de termeni
     Primii pași cu PANTHEON
    [Collapse]Folosind PANTHEON la Tecta, o companie fictivă
      Introducere în Tecta
     [Collapse]Registrul Tecta
      [Expand]Articole
      [Expand]Parteneri de afaceri - Subiecți
      [Expand]Personal
      [Expand]Calendare
      [Expand]Fabricare
      [Expand]Contabilitate
      [Expand]Depozitele Tecta
      [Expand]Tipuri de documente
      [Expand]Importarea registrelor
     [Expand]Procesele de Afaceri Tecta
     [Expand]Tecta Sales
     [Expand]Tecta Purchasing
     [Expand]Tecta Stock
     [Expand]Tecta Manufacturing
     [Expand]Tecta Servicing
     [Expand]Tecta Contabilitate și Finanțe
     [Expand]Tecta Personal și Salarizare
      eBusiness
     [Expand]Tecta Business Analytics
    [Expand]Instrucțiuni pentru asigurarea conformității PANTHEON cu SAS
    [Expand]Instalare PANTHEON
    [Expand]SISTEMUL PANTHEON
    [Expand]Bazele PANTHEON
    [Expand]PANTHEON Ajutor
    [Expand]Materiale și Mișcări de Bunuri
    [Expand]Atribuirea Identificatorilor
    [Expand]Întrebări frecvente despre Pantheon (F.A.Q.)
    [Expand]Arhivă
   [Expand]Manual de utilizare pentru eBusiness
   [Expand]Setări
   [Expand]Comenzi
   [Expand]Produse
   [Expand]Fabricare
   [Expand]Serviciu
   [Expand]Ajutor
   [Expand]Personal
   [Expand]Financiare
   [Expand]Analitică
  [Expand]Manual de utilizare pentru PANTHEON Retail
  [Expand]Manual de utilizare pentru PANTHEON Vet
  [Expand]Manual de utilizare pentru PANTHEON Farming
[Expand]PANTHEON Web
[Expand]PANTHEON Granule
[Expand]Site utilizator

Load Time: 703,1302 ms
print   |
Label

Parteneri de afaceri – Subiecți

 

Partenerii de afaceri sau subiecții sunt toți cei cu care o companie colaborează: clienți, furnizori, transportatori și altele. În PANTHEON, sunt utilizate următoarele tipuri de subiecți: clienți, furnizori, bănci, municipalități, instituții. Aceștia includ de asemenea: departamente, depozite și lucrători.

Subiecții sunt introduși în Subiecți registru, care este accesat deschizând meniul Setări | Subiecți | Subiecți.

Această manual de utilizare este pregătit pentru a te ajuta să înțelegi cum să pregătești registrul Subiecților. Este împărțit în următoarele capitole:

Descrierea subiecților la Tecta Acest capitol prezintă registrul Subiecților utilizat în compania fictivă Tecta.
Introducerea unui client Tecta lucrează cu clienți atât pe plan intern, cât și internațional. În acest capitol, vei găsi o descriere detaliată despre cum să introduci un nou client în registrul Subiecților folosind Tecta ca exemplu.
Introducerea unui furnizor Tecta lucrează cu furnizori atât pe plan intern, cât și internațional. În acest capitol, vei găsi o descriere detaliată despre cum să introduci un nou furnizor în registrul Subiecților.
Introducerea unei municipalități Municipalitățile sunt de asemenea parteneri de afaceri, deoarece sunt importante în calculele de personal. În acest capitol, vei găsi o descriere detaliată despre cum să introduci o nouă municipalitate în registrul Subiecților.
Introducerea unei bănci Băncile sunt necesare pentru procesele de plată și conversiile valutare. În acest capitol, vei găsi o descriere detaliată despre cum să introduci o nouă bancă în registrul Subiecților.
Introducerea unei instituții Instituțiile includ diverse subiecte în domeniile educației, siguranței ocupaționale etc. În acest capitol, vei găsi o descriere detaliată despre cum să introduci o nouă instituție în registrul Subiecților.

 



Rate this topic
Was this topic usefull?
Comments
Comment will also bo visible in forum!