Pogledaj uputstva za PANTHEON™

 Categories
 Početna stranica - PANTHEON uputstva
[Collapse]PANTHEON
 [Expand]PANTHEON priručnici
 [Collapse]PANTHEON korisnički priručnici
  [Collapse]Korisnički priručnik za DataLab PANTHEON
   [Expand]Kako započeti?
   [Expand]Uobičajena pitanja o PANTHEON ( F. A. Q. )
   [Expand]ePoslovanje - korisnički priručnik
   [Expand]Postavke
   [Expand]eFiskalizacija RS
   [Expand]Narudžbe
   [Collapse]Roba
    [Expand]Carinska skladišta
    [Expand]Uputstvo za integraciju ERP PANTHEONA-a sa fiskalnim printerima
    [Expand]PDV
    [Expand]Prijem
    [Expand]Izdavanje
    [Expand]Izdavanje maloprodajnog računa
    [Expand]Međuskladišni prijenos
    [Expand]JCD
    [Expand]Promjena cijene
    [Expand]Inventura
     Periodično fakturisanje
    [Expand]Reversi
    [Expand]Komisija
    [Expand]Unos dokumenata sa upotrebom MJ2
    [Expand]Vrednovanje zalihe
    [Expand]Primjeri tipa stavke
    [Expand]Odvojena kalkulacija prodajne cijene po skladištima
    [Expand]Praćenje deviznih vrijednosti
    [Expand]eSlog
   [Expand]Proizvodnja
   [Expand]Servis
   [Expand]Kadrovi
   [Expand]Novac
   [Expand]Plansko-analitički alati ZEUS
   [Expand]Licencni ugovor
   [Expand]Pomoć za PANTHEON
   [Expand]Osoblje
   [Expand]Verzije programskog paketa DataLab Pantheon™
  [Expand]Korisnički priručnik za PANTHEON Vet
  [Expand]Korisnički priručnik za PANTHEON Maloprodaju
  [Expand]Korisnički priručnik za PANTHEON Farming
[Expand]PANTHEON Web
[Expand]PANTHEON Granule
[Expand]Korisničke stranice

Load Time: 750,0284 ms
print   |
Label

Vrednovanje zalihe

Vrednovanje zalihe

Vrednovanje zalihe

010379.gif010380.gif010381.gif010382.gif010383.gif

U šifrantu vrsta dokumenata imamo višestruku opciju za punjenje nabavne cijene:

 

75931.gif

 

Tu određujemo kako će se puniti cijena za vrednovanje na dokumnetu:

 

  • Unos cijene - cijenu za vrednovanje program izračunava prilikom prijema i možemo je ručno promjeniti. U takvoj vrsti dokumenta se cijena za vrednovanje nakon novog izračuna cijena za vrednovanje ne promjeni.
  • Puni iz trenutnog skladišta - Automatski se puni zadnja preračunata cijena iz skladišta, koja je upisana u glavi ulazne fakture. Pogledati metode vrednovanja.
  • Automatsko - prilikom prijema program cijenu za vrednovanje računa prilikom prijema, odnosno unese na podlozi dodatog dokumenta na poziciji, jer je količina u storno. U takvoj vrsti dokumeta cijena za vrednovanje se nakon novog izračuna cijena za vrednovanje ne promjeni.
  • Iz izabranog skladišta - ta opcija se pijavljuje samo pri dokumentima tipa Servis-kupac. Tu se automatski puni zadnja potvrđena nabavna cijana iz izabranog skladišta. U primjer, da na skladištu nema potvrđene cijene, program puni zadnju nabavnu cijenu. Pogledati vrednovanje u modulu servis.
  • Iz veznog dokumenta - ta opcija se javlja samo pri dokumentima tipa Servis-Dobavljač. Tu se cijena za vrednovanje puni iz veznog dokumenta. Pogledati vrednovanje u modulu servis.
75933.gif Za ulazne fakture se zadano izabira "Unos cijene"
75933.gif U koliko su na istoj vrsti dokumenta pozitivne i negativne količine način punjenja mora biti "automatski"
75933.gif Robna odobrenja odnosno povrat artikala uvijek kreiramo sa dodavanjem dokumenata, sa kojim smo artikle i primili. Po istoj cijeni, po kojoj smo artikle zadužili na skladište, moramo ih i izdati sa skladišta
75933.gif Unos cijene znaći da cijene unesena na poziciji i nakon preračuna prometa se ne promjeni.

Postavku "unos cijene" koristimo na prijemima, na kojima se unose samo pozitivne količine. Prijemi na kojima se unose negativne količine trebaju imati postavku "Puni iz trenutnog skladišta". Ukoliko na istoj vrsti dokumenta želimo unositi i pozitivne i negativne količine onda moramo imati izabranu postavku "Automatsko".

Za dokumenta izdavanja važi obrnuto. Dokumenti izdavanja sa negativnim količinama moraju imati označen "Unos cijene", dok oni sa pozitivnim količinama moraju imati "Punjenje iz trenutnog skladišta". U koliko na vrstu dokumenata unosimo i pozitivne i negativne količine, onda nam je potrebna postavka "Automatski"
75933.gif Postavka "Automatski" vrednovanje zalihe prebacuje na "Unos cijene" ili "Punjenje iz trenutnog skladišta" na osnovu predznaka koji stavljamo pored količine.

 

Opis podržanih načina vrednovanja zalihe sa brojčanim primjerima možete naći u slijedećim poglavljima:

Za knjiženje prijema i izdavana u maloprodaji možemo postaviti još na knjiženje zalihe prema maloprodajnoj cijeni.




Rate this topic
Was this topic usefull?
Comments
Comment will also bo visible in forum!