Banka
|
 |
 |


Panel za vnos podatkov o banki nam pravzaprav omogoča vnos tečajne liste za različne valute in datume. Oblikujemo lahko poljubno število tečajnih, seveda pa moramo v ta namen vnesti tudi ustrezno šifro subjekta za banko.
Osnovne podatke o banki vnašamo v panel Subjekt .
Številko računa banke vnašamo v panelu Domači računi. Če gre za tujo banko, v panel Domači računi vnašamo številko računa v primarni valuti, uporablja pa se pri izpisu obrazcev 1450 (rubrika 6).
 |
Če uvažamo ali izvažamo, moramo obvezno odpreti šifro za vnos srednjega tečaja Banke Slovenije, saj po tej tečajnici preračunavamo vrednosti uvoženega ali izvoženega blaga za knjiženje v saldakonte/glavno knjigo. Če uporabljamo tudi modul ECL , moramo za izračun pravilne carinske in davčne osnove odpreti tudi šifro za carinski tečaj.
|
 |
Katero tečajnico naj program uporabi pri posameznih operacijah določimo v parametrih programa .
|
 |
Pri posamezni šifri banke lahko spremljamo samo ENO tečajnico (npr. samo srednji tečaj, samo nakupni tečaj ipd.)
|
 |
Za avtomatski uvoz tečajnih list glej Uvoz tečajev .
|
V panel vnašamo:
Pozicije tečajnice:
Valuta
|
koda valute iz šifranta valut |
Datum
|
datum tečajnice |
Tečaj
|
tečaj valute (število enot naše valute, ki za tujo valuto)
|
 |
Tečaj vnašamo vedno samo za ENO enoto valute! Vnesemo datum tečajnice, šifro valute in tečaj za izbrani datum.
|
 |
Tečajno listo najlaže uredimo po katerikoli koloni (datum, valuta, tečaj) tako, da kliknemo na sivo polje z opisom kolone (glej Osnove - Urejanje pozicij ).
|