PANTHEON™ Help

 Toc
 Početna stranica
[Collapse]PANTHEON
 [Collapse]PANTHEON priručnici
  [Expand]Vodič kroz Datalab PANTHEON Farming
  [Expand]Vodič za mobilni POS
  [Expand]Vodič po DataLab PANTHEON™-u
  [Expand]Vodič po PANTHEON Vet
 [Collapse]PANTHEON korisnički priručnici
  [Expand]Korisnički priručnik za DataLab PANTHEON™
  [Expand]Korisnički priručnik za PANTHEON Vet
  [Expand]Korisnički priručnik za PANTHEON maloprodaju
[Collapse]PANTHEON Web
 [Collapse]Vodiči po PANTHEON Web
  [Expand]Vodič po PANTHEON Web Light-u
  [Expand]Vodič za PANTHEON Web Terminal
  [Expand]Arhiva starih proizvoda
  [Expand]Vodič po PANTHEON Web Legal
 [Collapse]Korisnički priručnici za PANTHEON Web
  [Expand]Početak rada s PANTHEON Web-om
  [Expand]Korisnički priručnik za PANTHEON Web Light
  [Expand]Korisnički priručnik za PANTHEON Web Terminal
  [Expand]Korisnički priručnik za PANTHEON Web Legal
  [Expand]Arhiva starih proizvoda
[Collapse]PANTHEON Granule
 [Collapse]Vodič po PANTHEON Granulama
  [Expand]Granule za Servis na terenu
  [Expand]Granula Kadrovi
  [Expand]Granula Putni nalozi
  [Expand]Granula Dokumenti i Zadaci
  [Expand]Granula Kontrolna tabla
  [Expand]Granula B2B narudžbe
  [Expand]Inventar Fiksne Imovine Granula
  [Expand]Inventar Skladišta Granula
 [Collapse]Korisnički priručnik za PANTHEON Granule
   Početak
   Korištenje PANTHEON Granula u imaginarnom poduzeću Tecta
  [Expand]PANTHEON Granule i aktivacija
  [Expand]Granula Kadrovi
  [Expand]Granula Putni nalozi
  [Expand]Granula Dokumenti i zadaci
  [Expand]Granula B2B narudžbe
  [Expand]Granula Nadzorna ploča
  [Expand]Granula Servis na terenu
   Česta pitanja i odgovori
  [Expand]Inventar dugotrajne imovine
  [Expand]Granula Inventura skladišta
   Arhiva

Load Time: 374,9825 ms
"
  6613 | 1 | |
Label


Preknjižavanje/zamena konta


Preknjižavanje na konto po želji

010381.gif010411.gif010382.gif010383.gif

Pomoću ove funkcije jednostavno izvedemo preknjižavanja (prijenos pozicija knjiženja) iz jednog konta na drugo. Postupak je moguć na svim temeljnicama na modulu Novac gdje možemo filtrirati knjiženja sa više temeljnica i izvesti preknjižavanje. Do ove funkcije dolazimo preko čarobnjaka.

Na nalogu zaknjiženje, prvo izaberemo knjiženja koja želimo preknjižiti. To uradimo pomoću tastera CTRL ili SHIFT. Izbrana knjiženja obojana su SMEĐOM bojom i funkcionalnost će se primjeniti na te pozicije.

Po izboru knjiženja za preknjižavanje kliknemo na čarobnjak i izaberemo funkciju za preknjižavanje

 

Otvori se prozor:

 

Preknjiži: Sa ovom opcijom možemo kreirati novi nalog za knjiženje sa preknjiženim stavkama, a možemo preknjižavanja priključiti već postojećem nalogu za knjiženje. Klikom na taster Preknjiži, izvrši se preknjižavanje na podešeni konto.
Zameni konto: Sa ovom opcijom zamenimo konta na izabranim knjiženjima na postojećem nalogu. u Ovom slučaju, opcije Kreiraj i Priključi su onemogućene.
U primarnoj valuti:

Program izbrana knjiženja preknjiži iz devizne valute u primarnu valutu.

Preknjiži na izbrani subjekt: Sa ovom opcijom program preknjiži izabrana knjiženja sa jednog subjekta na drugog.
Zamenite odeljenje: Sa ovom opcijom možemo zameniti odeljenje na izabranim knjiženjima. Opcija Kreiraj i Priključi su onemogućene.
Zamenite nosioca troška: Sa ovom opcjom možemo zameniti nosilac troška na izabranim knjiženjima. Opcija Kreiraj i Priključi su onemogućene.
Zameni odeljenje i nosioca troška: Sa ovom opcijom možemo zameniti odeljenje i nosilac troška na izabranim knjiženjima. Opcija Kreiraj i Priključi su onemogućene.
Razdeli po ključu za raspodelu Sa ovom opcijom možemo podeliti knjiženja na osnovu unapred određenih ključeva za deobu. Više.
Prenos konta

Sa ovom opcijom možemo izvtšiti preknjižavanja za više konta odjednom.

na levoj strani izaberemo konta knjižanja, koja želimo preknjižiti, na desnoj strani izaberemo nova konta, na koja želimo preknjižiti izabrana knjiženja. Funkcija je pre svega namenjena preknjižavanju, ako se nov konti plan otvori između poslovnih godina, što znači, da su knjiženja od početka godine, do momenta otvaranja novog kontnog plana još na starim kontima. Sama forma za preknjižavanje se prenese iz podešavanja matrice u kontom planu (čarobnjak za prenos matrice u kontom planu), što znači, da možemo po podešavanjima promeniti konta u samim matricama knjiženja odjednomi izvršiti još preknjižavanja za podešene promene brez kakvih dodatnih podešavanja.

Preknjiži u stranu valutu

Program izbrana knjiženja preknjiži iz primarne/domaće valute u stranu valutu, dodatno se otvore opcije preko kojih se može odabrati da li će se za preknjižavanje kreirati nov nalog za kniženje ili priključiti na već neku postojeću. Potrebno je odabrati valutu i kurs u koju želimo izvršiti preknjižavanje, odabrati nalog za knjiženje, datum razdoblja i knjiženja.  

000001.gif Postupak preknjižavanja je uvećini nepovratan proces, što znači, da izvedene promene nije moguće vratiti u prvobitno stanje. Izuzetak su neka preknjižavanja kod kojih se kreira nov nalog za knjiženje.

 

  

     


Rate this topic
Was this topic usefull?
Comments
Comment will also bo visible in forum!