 | Loading… |
|
|
Teksti na dokumentih
Teksti na dokumentih
V tem panelu nastavljamo podatke za izpis podatkov o našem podjetju in naslovniku na dokumentih:

Vrstni red izpisa naslova |
Nastavimo formulo, ki določa, kaj in v kakšnem zaporedju naj se izpisuje v naslovih naslovnika na dokumentih (npr. kupca). Izraze med seboj ločimo s podpičjem, ki pomeni tudi skok v novo vrstico. Možni izrazi se sklicujejo na podatke v šifrantu subjektov:
NAZIV
|
IME POLJA V TABELI
|
OPIS
|
KontOs
|
acContact
|
Kontaktna oseba
|
Naziv
|
acSubject
|
Naziv subjekta
|
Naziv2
|
acName2
|
Drugi naziv subjekta
|
Naziv3
|
acName3
|
Tretji naziv subjekta
|
Naslov
|
acAddress
|
Naslov
|
Posta
|
acPost
|
Poštna številka in kraj
|
Sifra
|
acCode
|
Identifikacijska številka za DDV
|
Tel
|
acPhone
|
Telefonska številka
|
Fax
|
acFax
|
Številka telefaksa
|
Drzava
|
acCountry
|
Država
|
Pri naštevanju podatkov lahko uporabljamo njihov naziv ali ime polja v tabeli. Vseeno je, ali pišemo z malimi ali velikimi črkami. Imena polj v tabeli lahko pišemo tudi brez »ac« na začetku. Če želimo pred izpis podatka šifranta vstaviti fiksen tekst, ki se izpisuje PRED podatkom iz ustreznega polja iz šifranta, ga navedemo ZA nazivom polja in vpišemo v dvojnih narekovajih.
Primer: pred izpisom davčne številke želimo vstaviti tekst Davčna številka:
Kako? V formulo vnesemo izraz Sifra"Davčna številka:"
|
|
V kolikor šifro acCode"ID za DDV:" dopolnimo v acCode"ID za DDV:#Davčna številka:#" se glede na predpono pri kupcu, na izpisih izdaje in naročilih kupca izpisuje "ID za DDV" ali "Davčna št.". Podrobnosti o tej nastavitvi najdete v priročniku. |
Za naziv našega podjetja se uporablja Naziv2 |
S potrjenim preklopnikom določimo, da se na Izpisih plač, kadrovskih dokumentih oz. na izpisih kjer se v glavi izpisuje naše podjetje, izpiše Naziv2 iz šifranta Subjektov katerega imamo v Adiministratorski konzoli | ... | Podjetje | Osnovni podatki definiranega kot Naše podjetje. Izpisuje se le 30 znakov iz prve vrstice iz Naziva2 iz šifranta subjektov. V kolikor preklopnik ni potrjen se izpiše Šifra iz šifranta Subjektov. Izpisi za Naziv2 so dopolnjeni še za odprte postavke, dnevnik knjiženja, saldolisto kup. in dob., pregled plačil računov, kompenzacije, pregled pozicij knjiženja, izpis zamud plačil, bagajne, OS... V primeru, da je preklopnik obkljukan se na skladiščnih formah (pregled trenutne zaloge, sklad. karton...) skladišče prikazuje po nazivu 2. Nastavitev vpliva tudi na prikaz subjekta na formi noviPOS in prikazu tekstovnih in grafičnih izpisov. |
Avtomatsko polnjenje kraja na računu |
V primeru da je preklopnik označen, se pri izpisih računov uporabi:
1. kraj pošte za izdajno skladišče
2. če kraj ni vpisan se uporabi kraj pošte, ki je vpisan v AK/Teksti na dokumentih
3. če kraj pošte iz točke 1 ali 2 nista vpisana, se uporabi kraj našega podjetja |
Razmak med pošto in krajem |
Razmak (v presledkih) med izpisom poštne številke in krajem na izpisih. |
Izpisuj predpono države |
Tuje poštne številke vpisujemo v šifrant poštnih številk kot XXX-nnnnnnn, kjer je XXX ISO koda države (npr. IT, HR, ...), nnnnnn pa poštna številka.
V kolikor imamo več mest z isto poštno številko (npr. IT-33040 Premariaco, IT-33040 Moimacco), potem poštne številke vpišemo kot: IT-33040/1 Premariaco, IT-33040/2 Moimacco. Za izpis predpone države na tem mestu izberemo eno od ponujenih opcij:
- Vedno - če vedno želimo izpisati predpono države pred poštno številko (npr. IT-33040 Moimacco, SI-1000 Ljubljana)
Samo tujina - če želimo izpisati predpono države pred poštno številko, ki ni v isti državi kot naše podjetje (npr. IT-33040 Moimacco, 1000 Ljubljana)
Nikoli - če nikoli ne želimo izpisati predpono države nam PANTHEON pred izpisom dokumenta poštno številko (npr. 33040 Moimacco, 1000 Ljubljana)
|
Ločilo države |
vpišemo znak, ki ga uporabljamo za ločevanje države in poštne št. Privzet znak je - |
Ločilo duplikatov |
vpišemo znak, ki ga uporabljamo za ločevanje poštne št. in zaporedne št. Privzet znak je /.
V šifrant poštnih številk torej duplikate označimo tako kot v zgornjem primeru, z uporabo delimiterja. Pri izpisovanju teh podatkov pa bo PANTHEON™ vedno izpisal poštno številko brez oznake duplikatov (odrezal bo znake od delimiterja duplikatov do konca niza).
|
Logotip |
Logotip podjetja se tiska v glavi izdanih računov, naročil ipd. Najprej si pripravite logotip vašega podjetja v obliki *.bmp ali *.jpg grafike. Lahko ga poskenirate z obstoječega dopisa, če pa ga že imate v digitalni obliki, uporabite tega. Logotip mora biti v proporcu 2,24 (širina) x 1,26 (višina). Lahko torej uporabljate logotipe velikosti 224 x 126, 448 x 252, 896 x 504 pixlov.Večji ko je logotip, boljša bo kvaliteta slike, vendar vam priporočamo, da ne presežete širine 500 pixlov, saj bo sicer slika prevelika in bo porabila preveč časa za prikaz in tiskanje.V primeru, da logotip ni v zgoraj navedenih dimenzijah, ga v programu za obdelovanje slik popravite. V primeru, da logotip ne bo predpisanega tipa (*.bmp ali *.jpg), tiskanje obrazcev z logotipom ne bo delovalo. Onemogočen bo tudi vstop v parametre programa. Logotip vnesemo preko odlagališča ali pa tako, da z levim klikom odpremo pogovorno okno operacijskega sistema in s klikom na "Load..." prebrskamo po disku za sliko, ki jo želimo namestiti.

(glej Vstavljanje slike). Sliko odstranimo z kombinacijo tipk ctrl+del.
|
Podatki o podjetju |
Služi nam za nastavitev podatkov o podjetju v glavi dokumenta. V glavi imamo prostor za izpis dveh polj:
- Gornje polje (Opomba na dokumentu zgoraj, 3 vrstice) - se uporablja za izpis glavnih podatkov podjetja (npr. naslov in telefoni) in ima prostor za tri vrstice teksta, ki bo izpisan z večjimi črkami (12 pik) in v mastnem tisku.
- Spodnje polje (Opomba na dokumentu spodaj, 6 vrstic) - je namenjeno dodatnemu opisu podjetja in vanj največkrat vpisujemo zakonsko predpisane podatke, ki jih želimo posredovati našemu subjektu. To polje ima prostora za šest vrstic teksta in se bo izpisalo z manjšimi črkami (10 pik) in v navadnem tisku.
|
|
 |
Logotip za prijavno okno |
Tudi na prijavno okno je možno dodati logotip podjetja. Veljajo ista pravila kot za logotip na dokumentih. |
Razmnoži na baze |
Ob kliku na gumb se odpre forma s seznamom vseh baz na strežniku. Za razmnoževanje logotipa, morajo biti baze nadgrajene na isto verzijo. |
Rezultat je prijavno okno z logotipom podjetja:

 | Loading… |
 | Loading… |
|
|
|