PANTHEON™ Help

 Toc
 PANTHEON Help - Welcome
[Collapse]PANTHEON
 [Collapse]Guides for PANTHEON
  [Collapse]Guide for PANTHEON
   [Expand]Settings
   [Expand]Orders
   [Expand]Goods
   [Expand]Manufacturing
   [Expand]POS
   [Expand]Service
   [Expand]Financials
   [Collapse]Personnel
    [Expand]Employee files
    [Expand]Calendars
    [Expand]Travel Management
    [Collapse]Payroll
      Formulas - General
     [Expand]Payroll Variables
     [Expand]Payroll Overview
     [Expand]Payroll Preparation
     [Collapse]Reports
       Search by
       Print
      [Expand]Ad Hoc in the payroll reports
      [Collapse]Payroll Reports
       [Expand]Payroll
       [Collapse]Forms
        [Expand]ZRSZ
        [Expand]ZUTD
        [Expand]ZZZS
        [Expand]CSD
         Legal Basis
        [Collapse]FURS / DURS
         [Expand]Izpis SP od 1.1. 2014
          Changes by suggested REK forms after 01.01.2014
         [Expand]REK
         [Expand]REK 2007
         [Collapse]REK 2006
           REK-1
           REK-1 detaširani
           REK-1a
           REK-1b (družinski pomočniki)
           REK-1d
           Obračun posebnega davka na določene prejemke
           REK-2a
           REK-3a
           REK-3b
           REK-4
          Obračun članarine za obrtno zbornico
         [Expand]Izpis SP od 1.2.2009 dalje
         [Expand]REK do 2006
         [Expand]Izpis SP do 1.2.2009
        [Expand]SURS
        [Expand]AJPES
        [Expand]ZPIZ
        [Expand]SVZI
        [Expand]ZZZS
        [Expand]UJP
        [Expand]ER
       [Expand]Summaries
       [Expand]Reports
       [Expand]Payouts
       [Expand]Credits
       [Expand]Miscellaneous
      [Expand]Payroll Reports Messages
     [Expand]Search for Compensation Basis for over 30 Days
     [Expand]Search for Allowance Basis up to 30 Days
     [Expand]Examples of payroll preparation
     [Expand]Income Report
     [Expand]Obrazec M4
     [Expand]Obrazec M-4 od 2008 dalje
     [Expand]How do we do the posting in the payroll preparation
    [Expand]Health and safety at work
    [Expand]Forms
    [Expand]Summary Reports
    [Expand]Employment
    [Expand]Accounting Dashboard
    [Expand]ZEUS Personnel
     Pop-up okno
   [Expand]Analytics
   [Expand]Desktop
   [Expand]Help
   [Expand]Messages and Warnings
   [Expand]Additional programs
   [Expand]Old products
  [Expand]Guide for PANTHEON Retail
  [Expand]Guide for PANTHEON Vet
  [Expand]Guide for PANTHEON Farming
 [Collapse]User Manuals for PANTHEON
  [Expand]User Manual for PANTHEON
  [Expand]User Manual for PANTHEON Retail
  [Expand]User manual for PANTHEON Vet
  [Expand]User Manual for PANTHEON Farming
[Collapse]PANTHEON Web
 [Collapse]Guides for PANTHEON Web
  [Expand]Guide for PANTHEON Web Light
  [Expand]Guide for PANTHEON Web Terminal
  [Expand]Guide for PANTHEON Web Legal
  [Expand]Old products Archive
 [Collapse]User Manuals for PANTHEON Web
  [Expand]Getting started PANTHEON Web
  [Expand]User Manual for PANTHEON Web Light
  [Expand]User Manual for PANTHEON Web Terminal
  [Expand]User Manual for PANTHEON Web Legal
  [Expand]Old products Archive
[Collapse]PANTHEON Granules
 [Collapse]Guides for PANTHEON Granules
  [Expand]Personnel Granule
  [Expand]Travel Orders Granule
  [Expand]Documents and Tasks Granule
  [Expand]Dashboard Granule
  [Expand]B2B Orders Granule
  [Expand]Field Service Granule
  [Expand]Fixed Assets Inventory Granule
  [Expand]Warehouse Inventory Granule
 [Collapse]User Manuals for PANTHEON Granules
  [Expand]Getting started
  [Expand]Personnel Granule
  [Expand]Travel Orders Granule
  [Expand]Documents and Tasks Granule
  [Expand]B2B Orders Granule
  [Expand]Dashboard Granule
  [Expand]Field Service Granule
  [Expand]Fixed Assets Inventory Granule
  [Expand]Warehouse Inventory Granule
  [Expand]Archive
[Expand]User Site

Load Time: 437.5066 ms
"
  5099 | 5824 | 338748 | Published
Label

REK-3a

REK-3a

REK-3a

010381.gif010411.gif010382.gif010383.gif

100156.gif

POLJE OD KOD SE POLNI
Podatki o izplačevalcu  
Firma oziroma ime in priimek Izpiše se naziv davčnega zavezanca - izplačevalca. Ta podatek se črpa iz Naziva v šifrantu Subjektov | Osnovni podatki, za podjetje, ki ga imamo v Adiminstratorski konzoli | ... | Podjetje | Osnovni podatki definiranega kot Naše podjetje.
Naslov Izpiše se naslov davčnega zavezanca - izplačevalca. Ta podatek se črpa iz Naslova in Pošte v šifrantu Subjektov | Osnovni podatki, za podjetje, ki ga imamo v Adiminstratorski konzoli | ... | Podjetje | Osnovni podatki definiranega kot Naše podjetje.
Davčna številka Izpiše se davčna številka izplačevalca. Ta podatek se črpa iz Davčne štev. v šifrantu Subjektov | Osnovni podatki, za podjetje, ki ga imamo v Adiminstratorski konzoli | ... | Podjetje | Osnovni podatki definiranega kot Naše podjetje.
   
Podatki o pooblaščencu  
Firma oziroma ime in priimek Izpiše se naziv pooblaščenca. Ta podatek se črpa iz Naziva v šifrantu Subjektov | Osnovni podatki, za podjetje, ki ga imamo v Adiminstratorski konzoli | ... | Kadi | Osnovni podatki definiranega kot Pooblaščenca.
Naslov Izpiše se naslov pooblaščenca. Ta podatek se črpa iz Naslova in Pošte v šifrantu Subjektov | Osnovni podatki, za podjetje, ki ga imamo v Adiminstratorski konzoli | ... | Kadri | Osnovni podatki definiranega kot Pooblaščenca.
Davčna številka Izpiše se davčna številka pooblaščenca. Ta podatek se črpa iz Davčne štev. v šifrantu Subjektov | Osnovni podatki, za podjetje, ki ga imamo v Adiminstratorski konzoli | ... | Kadri | Osnovni podatki definiranega kot Pooblaščenca.
Podatki o izplačanem dohodku  
Vrsta dohodka Izpiše se vrsta izplačila (npr. plače in nadomestila plač, drugi osebni prejemki iz delovnega razmerja kot na primer regres, jubilejne nagrade, ...).Ta podatek se črpa iz Naziva v šifrantu Vrst dokumentov, za obračun plač, ki ga prikazujemo na obrazcu (je izbran kot pogoj izpisa).
Izplačilo Ta podatek se črpa iz Obdobja, za obračun plač, ki ga prikazujemo na obrazcu (je izbran kot pogoj izpisa).
Datum izplačila Vpiše se datum izplačila. Ta podatek se črpa iz Dat.izplač, za obračun plač, ki ga prikazujemo na obrazcu (je izbran kot pogoj izpisa).
Število zaposlenih - rezidentov Izpiše se število zaposlenih delavcev, katerim se izplačujejo plače oziroma nadomestila plač, ki so vključena v tem obrazcu, upoštevajo pa se tudi delavci, ki so zaposleni manj kot polni delovni čas. Ta podatek se izračuna glede na število zaposlenih, ki imajo obračunano plačo za obračun, ki ga prikazujemo na obrazcu (je izbran kot pogoj izpisa). Sem spadajo vsi delavci, ki imajo v Personalni mapi | Podatki o | Tujci polje Rezidenstvo - Država prazno ali vnešeno enako vrednost kot v polju Naša država v Adiminstratorski konzoli | ... | Podjetje | Osnovni podatki.
Število zaposlenih - nerezidentov Izpiše se število zaposlenih delavcev, katerim se izplačujejo plače oziroma nadomestila plač, ki so vključena v tem obrazcu, upoštevajo pa se tudi delavci, ki so zaposleni manj kot polni delovni čas. Ta podatek se izračuna glede na število zaposlenih, ki imajo obračunano plačo za obračun, ki ga prikazujemo na obrazcu (je izbran kot pogoj izpisa). Sem spadajo vsi delavci, ki imajo v Personalni mapi | Podatki o | Tujci polje Rezidenstvo - Država vnešeno različno vrednost kot v polju Naša država v Adiminstratorski konzoli | ... | Podjetje | Osnovni podatki.
Neto izplačilo Izpiše se neto izplačilo plač (plače in vsa nadomestila plač, ne glede na to, ali bremenijo pravno osebo ali jih pravni osebi povrne proračun in zavodi) in drugih osebnih prejemkov. Neto izplačila delavcev, ki imajo obračunano plačo za obračun, ki ga prikazujemo na obrazcu (je izbran kot pogoj izpisa).
   
I. DOHODKI, OD KATERIH SE IZRAČUNAVA, ODTEGNE IN PLAČA DAVČNI ODTEGLJAJ
101 Dohodek Bruto znesek vseh Vrst zaslužka, ki imajo fazo manj od G.
102 Dohodek izplačan nerezidentom Bruto znesek vseh Vrst zaslužka, ki imajo fazo manj od G in so nerezidenti.
103 Dohodek iz naslova obresti iz tretjega odstavka 102. člena ZDoh-1 Trenutno tega podatka v Pantheonu ne polnimo.
104 Normirani stroški Izpiše se procent iz znesek normiranih stroškov. Odstotek se jemlje iz Vrste zaslužka polje Vrsta olajšave/procent (dohodnina), ki mora imeti rednost M - Normirani stroški.
105 Davčna osnova Davčno osnovo predstavlja dohodek zmanjšan za normirane stroške.
106 Davčna osnova - nerezidenti, ki uveljavljajo ugodnosti iz mednarodnih pogodb Trenutno tega podatka v Pantheonu ne polnimo.
II. Izplačevalec - pravna oseba V drugi odsek se polnijo vrednosti, če imamo na Admin. konzoli | ...| Plače | Osnovni podatki v polju Vrsta izplačevalca izbrano F - Fizična oseba.
DAVČNI ODTEGLJAJ  
201  - po splošni stopnji Tu se prikazuje znesek prispevka za vse obračunane Vrste zaslužkov, ki imajo na Vrsti dela Prispevke, katerih Tip prispevka je D-Dohodnina.
202  - po nižji stopnji (245. člen ZDavP-1) Trenutno tega podatka v Pantheonu ne polnimo.
203 SKUPAJ: Seštevek zgornjega
     
III. Izplačevalec - fizična oseba, ki opravlja dejavnost V tretji odsek se polnijo vrednosti, če nimamo na Admin. konzoli | ...| Plače | Osnovni podatki v polju Vrsta izplačevalca izbrano F - Fizična oseba.
DAVČNI ODTEGLJAJ  
301  - po splošni stopnji Tu se prikazuje znesek prispevka za vse obračunane Vrste zaslužkov, ki imajo na Vrsti dela Prispevke, katerih Tip prispevka je D-Dohodnina.
302  - po nižji stopnji (245. člen ZDavP-1) Trenutno tega podatka v Pantheonu ne polnimo.
303 SKUPAJ: Seštevek zgornjega
 
Kraj, datum Podatek ročno vnesemo na predvideno mesto.
Žig in podpis odgovorne osebe Podatek ročno vnesemo na predvideno mesto.
   

 



 

Rate this topic
Was this topic usefull?
Comments
Comment will also bo visible in forum!