Kontrola referenčne integritete
Kontrola referenčne integritete
Kontrolo referenčne integritete sestavlja šest sklopov: Podvojeni ključi, Referenčna integriteta (se odpre privzeto), Null vrednosti, Manjkajoči ključi, Prazni zapisi in Logi nadgradnje.

Podvojeni ključi
Na jezičku Podvojeni ključi se prikaže seznam tabel s pripadajočimi podvojenimi zapisi zaradi katerih ni uspelo kreiranje primarnega ključa ali enoličnega indeksa. Napako razrešite z brisanjem podvojenega zapisa ali spremembo podatka.

Referenčna integriteta
Na jezičku Referenčna integriteta se prikaže seznam tabel s pripadajočimi zapisi zaradi katerih ni uspelo vzpostavljanje referenčne integritet. Vsa polja z neurejeno referenčno integirteto so obarvana rdeče in so na levi strani obrazca. Možen je dvoklik na zapisu in odpre se ustrezni šifrant. Ob ročnem popravljanju zapisov nas program vpraša:

Ob kliku na Prekliči, popravimo le obstoječi zapis, ob kliku na Potrdi pa se popravijo vsi zapisi z isto vrednostjo. Napako razrešite v prvem koraku s klikom na gumb "polna referenca", nato pa popravite vrednosti, ki so obarvane rdeče, običajno gre za vrednosti, ki ne nastopajo v šifrantu so pa še vedno med prometnimi zapisi. Gumb Popravi vse šifrante, doda manjkajoče zapise v tabelo, ki je tipa šifrant.

Gumb
vzpostavi polno referenco med tabelami. Zažene se tudi po koncu vsake nadgradnje.
Null vrednosti
Če se iz kakršnih koli razlogov zapiše NULL v poje, kjer to ni namenjeno ima uporabnik možnost postavit NULL vrednosti na privzeto vrednost kakršna je iz struktur. To se stori s klikom na gumb "Popravi vse neveljavne vrednosti na privzeto". Po te operaciji se seznam polj z napakami avtomatično počisti. Nato z gumbom "Popravi status polja" popravimo NULL polje na NOT NULL. Po te operaciji se seznam tabel avtomatično počistiti.

Polja v tabeli pred popravkom izgledajo takole:

Manjkajoči ključi
Program na bazi preveri obstojoče FK (foreign key - tuji ključi) in primerja z meta podatki vseh definiranih FK. Vrne samo manjkajoče ključe. Če ključa ni mogoče narediti, je potrebno popraviti podatke na tabelah s pomočjo zavihka Referenčna itegriteta. Z gumbom Zberi dobimo seznam vseh manjkajočih ključev in jih kreiramo z gumbom Kreiraj.

Prazni zapisi
Čarovnik Prazni zapisi uporabljamo za brisanje neuporabljenih zapisov.Izberemo lahko zapise iz šifrantov (tabele označene kot šifranti) ali tabel (tabele, ki niso označene kot šifranti).Izberemo možnost Samo navzkrižno referencirane če želimo zožati izbor tabel na tiste, ki imajo ključ na katero drugo tabelo in, da ima tudi ta tabela ključ na prvotno. Če možnost ni označena, izločimo vse povezane tabele po katerih iskanje referenc nima pomena. Deluje nad šifranti in tabelami.
Klik na gumb Zberi tabele, zbere vse šifrante ali tabele.Ko imamo seznam tabel označimo želene in z gumbom Zberi prikažemo vse zapise, ki jih je mogoče izbrisati. Možen je izbor iz menija desnega klika (Izberi označene, Odkloni označene, Inverzno označene, Izberi vse, Odkloni vse, Izberi inverzno in Označi vse).
Upoštevaj kaskadno brisanje: kljub obstoječi referenci ponudi ključ take reference v brisanje, če je nad referenco kaskadno brisanje. Analogno delovanje z brisanjem na sami formi (npr. identov).
Preveri sorodne tabele: najprej pregleda prazne zapise po različnih tabelah. Nadrejena tabela ima n podrejenih tabel. Če je ta možnost izbrana, potem pregleda vseh n sorodnih tabel ali v njih obstaja zapis. V primeru, da ne obstaja je ključ kandidat za brisanje. Če se umakne izbor, program vrne podatke po vseh referenciranih tabelah in ključe, ki niso v uporabi na teh tabelah. Rezultat je uporaben za kako iskanje.

Logi nadgradnje
Na jezičku Logi nadgradnje lahko vidimo log (napake), ki se beležijo v procesu posamezne nadgradnje.
