Uvezi podatke iz robota za mužu
Uvezi podatke iz robota za mužu
Podaci iz robota za mužu mogu se uvesti iz različitih izvora za različite vrste životinja (krave, ovce, koze). Ovi izvori su većina robota za mužu i prilagođeni Excel fajl. Kako se svi fajlovi mogu prilagoditi, neka podešavanja moraju biti pregledana pre uvoza.
Podešavanja uvoza fajla
U administrativnom panelu (ispod panela Mleko) fajlovi za svaki izvor uvoza su definisani. Trenutno podržani roboti za mužu su prikazani u tabeli. Pored robota za mužu, prilagođeni Excel fajl je takođe dodat.
Kao što možete videti, struktura fajla je već definisana. Ako želite, možete ručno promeniti redosled kolona za svaki izvor posebno. Možete postaviti 15 kolona u Excel-u i birati između trenutno dodatih polja. Postoje dva slična polja ID životinje i ID života. Razlika između njih je u tome što je ID životinje ID u PANTHEON Farming, a ID života je ID u robotu za mužu (pretežno ID elektronske oznake).
Uvoz podataka
Kada otvorite obrazac za uvoz podataka o muži, pojaviće se novi modalni prozor. U zaglavlju ovog prozora nalaze se nekoliko funkcija:
- Dugme za uvoz iz fajla: omogućava vam da odaberete fajl za uvoz
- Izvor: omogućava vam da odaberete izvor (robot za mužu) uvoza
- Skladište: omogućava vam da odaberete skladište, gde će mleko biti dodato. Skladište može biti postavljeno kao podrazumevano u administrativnom panelu (ispod panela Mleko).
- Format datuma: ako robot za mužu koristi različit format datuma u eksportovanom fajlu, format datuma može biti definisan u ovom polju.
Kada se fajl uveze u modalni prozor, kolone bez vrednosti će biti automatski skrivene. Ako su neka polja ID životinje prazna i označena crvenom, to znači da veza između životinje u PANTHEON Farming i životinje u fajlu nije pronađena. U tom slučaju možete ažurirati Excel fajl i ponovo ga uvesti ili odabrati odgovarajuću životinju iz padajućeg menija u modalnom prozoru.

Jednom kada su sve životinje povezane, podaci se mogu sačuvati u dnevniku muže.