Dupliciraj zapis

Za kopiranje zapisa u bilo kojem šifrantu ili obrascu za unos dokumenta (narudžbe, računi itd.) u naredbenom retku obrasca kliknemo ikonu
(Dupliciraj zapis).
U nastavku je prikazan primjer dupliciranja, tj. kopiranja zapisa.
 |
OPIS PRIMJERA:
Korisnik je primio dva računa od nekog dobavljača. Nakon što je u dokument unio podatke sa prvog računa, želi duplicirati, tj. kopirati taj zapis i izbjeći ponovni unos podataka čime će sebi olakšati rad. Postupa po sljedećim koracima:
- Odabir dokumenta
- Dupliciraj zapis
|
1. Odabir dokumenta
Korisnik želi kopirati zapis na dokumentu prijema.
U tu svrhu odabere izbornik Roba | Prijem | Dokument i odabere odgovarajuću vrstu dokumenta. U našem primjeru odabere 1200 - Računi troškova.
Odabere obrazac sa zadnjim unesenim zapisom. Upravo taj zapis korisnik želi duplicirati kako bi si olakšao rad.
2. Dupliciraj zapis
Korisnik za kopiranje zapisa u dokumentu prijema u naredbenom retku obrasca klikne na ikonu
(Dupliciraj zapis).
Program javlja upozorenje da se broj veznog dokumenta već pojavljuje i na drugim dokumentima:

Korisnik klikne opciju Nastavite.
U nastavku mora samo paziti da promijeni ili preoblikuje broj veznog dokumenta, inače će program nastaviti prikazivati upozorenje.
Kreira se novi zapis s novim rednim brojem dokumenta.