
Dodavanje zaposlenika korisnicima

Modul Zaposleni pored pregleda i uređivanja podataka zaposlenih omogućava također, da postojećeg zaposlenika dodamo među korisnike.
Korisniku postavljamo prijavne podatke i autorizacije s kojima se može prijaviti u PANTHEON CHRONOS Mini.
U ovom poglavlju ćemo pogledati primjer korištenja čarobnjaka u Zaposlenima za dodavanje zaposlenika među korisnike.
 |
VAŽNO
Pristup podacima svih zaposlenih ima samo korisnik s punim autorizacijama.
|
 |
OPIS PRIMJERA
U tvrtki Umbra s.p. zaposlili su novog radnika, koji će koristiti program CHRONOS Mini. Odgovorna osoba ga je već unijela među zaposlene, a sada ga želi jednostavno dodati i među korisnike. To čini u sljedećim koracima:
- Odabir zaposlenika s Popisa zaposlenih
- Kreiranje novog zaposlenika
- Odabir zaposlenika
|
1. Odabir popisa zaposlenih
U PANTHEON CHRONOS Mini odabire izbornik Zaposleni | Popis zaposlenih.
Na popisu pronalazi zaposlenika Jure Prodaja kojeg želi dodati među korisnike.

Klikom na Šifru zaposlenika 02 prikazuju se njegovi Osnovni podaci.

2. Korištenje Čarobnjaka za dodavanje zaposlenika među korisnike
Za odabranog zaposlenika prikazuju se Osnovni podaci.
Odgovorna osoba želi zaposlenika dodati među korisnike stoga u alatnoj traci među čarobnjacima odabire Dodaj zaposlenika među korisnike.

Otvara se upozoravajući prozor s pitanjem: Želite li za zaposlenika Jure Prodaja kreirati još korisnika?

Odabire gumb Stvori, jer želi za zaposlenika kreirati novog Korisnika.
Otvara se prazan panel Korisnici za unos novog korisnika.
U sljedećem koraku kreira novog korisnika kao što je opisano u korisničkom uputstvu Kreiranje korisnika.
