News

22

V njem je spremenjen vnos konta za izdelovanje davčnih evidenc po 66.a členu ZDDV-1D, kamor se sedaj lahko vnašajo posamezni konti, ki jih med seboj ločujemo s podpičji. Poleg tega bo odpravljenih še nekaj odkritih napak pri izdelavi davčnih evidenc.

Če ste pripravo datoteke za prvi večstranski obvezni pobot naredili preko modula »Priprava multikompenzacije«, morate pred obračunom DDV narediti ponovno dokument pobota (Denar | Zapiranje | Kompenzacije/Pobot | Obvezen večstranski pobot).

Navodila za pripravo pobota v novi verziji programa najdete v navodilih: https://usersite.datalab.eu/Wiki/tabid/178/language/sl-SI/Default.aspx?tocid=200779

Uvoz rezultatov pobota ni pogoj za izdelavo obračuna DDV! Uvoz je bil zamišljen in služi zgolj prenosu podatkov iz datoteke na poljubno temeljnico. Nato v modulu Ročno zapiranje te knjižbe povežete s poknjiženimi terjatvami in obveznostmi in jih na ta način zaprete.

Katere zapadle obveznosti so bile dane v večstranski obvezni pobot, se zapiše ob kreiranju datoteke za večstranski obvezni pobot. Če ste pri izbiri dokumentov, ki jih boste dali v pobot, lahko spremenite izbiro in ponovno kliknete gumb Pripravi datoteko za pobot. Vsak klik na ta gumb ponovno zapiše podatke v posamezne blagovne dokumente.

Če ste datoteko za pripravo večstranskega obveznega pobota pripravljali v starejši različici programa, morate pred obračunom DDV pripraviti ponovno datoteko z večstranskim obveznim pobotom v novem modulu. V modulu »Priprava multikompenzacije« se potrebni podatki za obračun DDV še ne zapišejo.

mateja.korelc@datalab.si in simon.klemen@datalab.si
 

Localization: SI
DL WebSites
Posted in: PANTHEON™

Comments

There are currently no comments, be the first to post one!

Post Comment

Only registered users may post comments.

Add Content...