PANTHEON™ Help

 Toc
 PANTHEON Help - Welcome
[Collapse]PANTHEON
 [Collapse]Guides for PANTHEON
  [Collapse]Guide for PANTHEON
   [Expand]Settings
   [Expand]Orders
   [Expand]Goods
   [Expand]Manufacturing
   [Expand]POS
   [Expand]Service
   [Expand]Financials
   [Expand]Personnel
   [Expand]Analytics
   [Expand]Desktop
   [Expand]Help
   [Expand]Messages and Warnings
   [Collapse]Additional programs
     AddUsers - Adding Database Users
    [Expand]PANTHEON Web Services (PAWS)
    [Expand]Datalab OTOS
    [Expand]Datalab CHRONOS
    [Expand]Datalab ATENA
    [Expand]Datalab Migrator
     Post-Migration Wizard
    [Expand]mobilni Potni Nalogi
    [Collapse]Pantheon LX/LT
      Splošne novosti (11-2011)
      Splošne novosti (12-2011)
      Splošne novosti (06-2013)
      Splošne novosti (01-2012)
      Splošne novosti (03-2012)
     Pantheon SHAKE
    [Expand]PANTHEON Automation Server (PAAS)
   [Expand]Old products
  [Expand]Guide for PANTHEON Retail
  [Expand]Guide for PANTHEON Vet
  [Expand]Guide for PANTHEON Farming
 [Collapse]User Manuals for PANTHEON
  [Expand]User Manual for PANTHEON
  [Expand]User Manual for PANTHEON Retail
  [Expand]User manual for PANTHEON Vet
  [Expand]User Manual for PANTHEON Farming
[Collapse]PANTHEON Web
 [Collapse]Guides for PANTHEON Web
  [Expand]Guide for PANTHEON Web Light
  [Expand]Guide for PANTHEON Web Terminal
  [Expand]Guide for PANTHEON Web Legal
  [Expand]Old products Archive
 [Collapse]User Manuals for PANTHEON Web
  [Expand]Getting started PANTHEON Web
  [Expand]User Manual for PANTHEON Web Light
  [Expand]User Manual for PANTHEON Web Terminal
  [Expand]User Manual for PANTHEON Web Legal
  [Expand]Old products Archive
[Collapse]PANTHEON Granules
 [Collapse]Guides for PANTHEON Granules
  [Expand]Personnel Granule
  [Expand]Travel Orders Granule
  [Expand]Documents and Tasks Granule
  [Expand]Dashboard Granule
  [Expand]B2B Orders Granule
  [Expand]Field Service Granule
  [Expand]Fixed Assets Inventory Granule
  [Expand]Warehouse Inventory Granule
 [Collapse]User Manuals for PANTHEON Granules
  [Expand]Getting started
  [Expand]Personnel Granule
  [Expand]Travel Orders Granule
  [Expand]Documents and Tasks Granule
  [Expand]B2B Orders Granule
  [Expand]Dashboard Granule
  [Expand]Field Service Granule
  [Expand]Fixed Assets Inventory Granule
  [Expand]Warehouse Inventory Granule
  [Expand]Archive
[Expand]User Site

Load Time: 515.5982 ms
"
  1001263 | 208145 | 343142 | Updated
Label

Splošne novosti (01-2012)


Splošne novosti januar 2012

010380.gif89213.gif

V začetku meseca januarja 2012 so na voljo dodatne programske dopolnitve verzij L skupine. Dodatne vsebine se nanašajo na novosti iz meseca decembra, za lažje delo in boljši nadzor nad izdelanimi programskimi vsebinami, kar je navedeno v nadaljevanju.
 

 
Prodaja sestavljenih paketov

Nova dodatna programska možnost omogoča uporabnikom izdelavo in neposredno prodajo sestavljenih paketov. Na voljo sta dva tipa prodajnega paketa (blago ali storitev), ki v sestavi (normativu) lahko vsebujeta poljubno količino blaga, ki se razknjiži v primeru porabe oz. prodaje paketa. Za to lahko uporabite/odprete knjigovodski vrsti 203 (blagovni paket  - tip G) in 204 (storitveni paket - tip H).

Za delovanje je treba najprej nastaviti novi tip identa, ter določiti normativ porabe identov znotraj paketa. Za samo prodajo paketa pa je treba izdelati tudi povezavo na interni dokument za posamezno vrsto prodajnega dokumenta (računa), ki je v skladišču namenjen porabi blaga. Tako se razknjiži vsebovano blago, ki se nahaja v paketu za pravilno vodenje zaloge ali trgovskih evidenc.

Pred pričetkom izdelave povezav, morate za uporabo dokumenta "Razknjiževanje blaga iz paketov" najprej klikniti na sam dokument v osnovnem meniju, da ga program skreira (kreira se dokument z oznako 3G0) - glej spodnjo sliko.

Nove verzije programa omogočajo izdelavo povezave za razknjiževanje blaga iz paketov samo na natančno določen novi dokument "Razknjiževanje blaga iz paketov", ki je namenjen izključno tej vsebini.

Do okna za povezavo vrst dokumentov dostopite z dvoklikom na številko dokumenta "Številka" na samem izhodnem dokumentu (npr.: na izdanem računu, dobropisu/bremepisu...). Za delovanje naredite povezavo za vsak posamezni izhodni dokument na katerem želite uporabljati/prodajati sestavljene pakete!


Na izhodni dokument (račun) vnesem prodajni artikel (blagovni ali storitveni paket),  ki ga zaračunamo kupcu. Na podlagi izdelanega računa se samodejno vnesejo identi znotraj paketa na povezani interni dokument, za nadaljnje razknjiževanje zaloge.

Nasvet:
Paketna prodaja je lahko namenjena trgovski dejavnosti (tip G) ali storitveni dejavnosti (tip H), ki pa znotraj paketa vedno vsebuje posamezne idente blaga, ki jih pred uporabo za posamezni paket določite v kosovnici.

Primer blagovnega paketa za trgovsko dejavnost (trgovina – tip G):

prodajamo: Novoletni darilni paket
kosovnica: čokolada 1 kos, bomboni 2 kosa, darilni ovitek (celofan) 0,25 m2


Primer storitvenega paketa za storitveno dejavnost (frizerski salon – tip H):

prodajamo: Modno striženje las
kosovnica: barva za lase 10 ml, regenerator 3 ml, gel 0,5 ml


Pomembno:
Pred pričetkom izdelave povezav, morate za uporabo dokumenta "Razknjiževanje blaga iz paketov" najprej klikniti na sam dokument v osnovnem meniju, da ga program skreira (kreira se dokument z oznako 3G0).



Poslovni dogodki za TRR in kartico terjatev/obveznosti

V Nastavitvah poglavja »Denar – Osnovni podatki« je tudi za pregled posodobljena preglednica šifranta poslovnih dogodkov za TRR, ki vsebuje tudi stolpec »Vidno v«. Stolpec prikazuje v katerem dokumentu modula Denar, bodo posamezni poslovni dogodki vidni oz. na voljo za uporabo.

Na ta način so vsebinsko ločeni poslovni dogodki, ki se knjižijo v TRR (prilivi/odlivi), ter poslovni dogodki, ki so kombinacije prejetih in izdanih računov, ter vnesenih plačil (terjatve in obveznosti).



Navodila za PANTHEON

Podrobnejši opis uporabe posameznih programskih vsebin, katere se nahajajo tudi v višjih verzijah programov Pantheon, najdete v posameznih poglavjih uporabniškega vodiča Datalab PANTHEON 5.5.

Vse ostale vsebinske, tehnične ali zakonske spremembe in dopolnitve se posodabljajo v okviru vsebin vseh različic programov Pantheon, ter so na voljo v obstoječih in novih pisnih ali video navodilih.

 

 

 


 

Rate this topic
Was this topic usefull?
Comments
Comment will also bo visible in forum!