Vgrajeni poročila (podporočila)
Vgrajeni poročila (podporočila)
Včasih so potrebna zelo kompleksna poročila, ki vsebujejo bloke dodatnih podatkov, vstavljenih na določenih mestih v oblikovanju. Čeprav je mogoče mnoge od teh poročil oblikovati z razporeditvijo pasov FastReport, včasih postane preveč zapleteno. V teh okoliščinah je potrebno uporabiti objekt "Podporočilo"
.
Ko je objekt "Podporočilo" vstavljen v oblikovanje, FastReport samodejno doda novo stran, ki je povezana z "Podporočilom". Takšno vgrajeno poročilo spominja na večstransko poročilo glede na strukturo oblikovanja. Edina razlika je, da se vgrajeno poročilo prikaže na določenem mestu na osnovni strani oblikovanja, in ne po njej. Ko se to poročilo izpiše, takoj ko se sreča objekt "Podporočilo", motor poročila izpiše povezano stran podporočila v celoti. Po tem se izpis nadaljuje z ostalo osnovno stranjo oblikovanja.
Dodatni objekti "Podporočilo" se lahko vstavijo v stran oblikovanja podporočila, kar povečuje globino gnezdenja. Primer vgrajenega poročila je mogoče najti v poročilu '3C0 - Poročilo o upravljanju potovanj', ki je v programskem meniju 'Osebje | Upravljanje potovanj | Poročila'.
Vredno je omeniti, da sposobnost FastReport za uporabo podporočil omogoča globoko gnezdenje podatkov. Ne pozabite, da je število nivojev podatkov v FastReport omejeno na le šest, ko se namesto objekta "Podporočilo" uporabljajo pasovi podatkov Detajl.
Stransko ob strani podporočila
Dva ali več objektov "Podporočilo" se lahko postavi drug ob drugem na istem pasu podatkov:

To oblikovanje omogoča poročila, kjer ima izhod podatkov vsakega "Podporočila" različne dolžine vrstic/zapisov ali različne višine ali stopnjo raztezanja:

Kot je prikazano, FastReport nadaljuje z izpisom osnovne strani oblikovanja šele po tem, ko je najdaljše "Podporočilo" končano. Lastnost 'Navpična poravnava' se lahko prav tako uporabi za prilagoditev poravnave objekta "Besedilo" znotraj vsakega podporočila.
Omejitve pri uporabi podporočil
Ker so podporočila postavljena na osnovno stran oblikovanja, ne morejo vsebujejo nobenih od naslednjih pasov: "NaslovPoročila/NogePoročila", "NaslovStrani/NogeStrani/OzadjeStrani" ali "NaslovStolpca/NogeStolpca". Če so kateri od teh pasov postavljeni na strani vgrajenega poročila, ne bodo prepoznani. Iz istega razloga ni smiselno spreminjati nobenih možnosti strani vgrajenega poročila, saj možnosti osnovne strani poročila preglasijo tiste na katerikoli vgrajeni strani.
Ne postavljajte objektov pod objekt "Podporočilo":

Če to storite, bodo objekti, ustvarjeni v podporočilu, prekrivali vse, kar je postavljeno pod objekt podporočila na glavni strani oblikovanja, in izhod bo videti nekako takole:

Za prikaz objektov pod ali po vgrajenem poročilu uporabite otroški pas:

Ta metoda se uporablja tudi, ko je treba več podporočil postaviti eno pod drugo. Uporabite otroški pas za vsako podporočilo in jih povežite, tako da nastavite lastnost otroka Child1 na Child2, in tako naprej.
Možnost PrintOnParent
Objekt "Podporočilo" ima lastnost "PrintOnParent", ki je včasih lahko koristna. Ta lastnost je privzeto False.
Običajno se podporočilo izpiše kot niz pasov na osnovni strani poročila. Ko je tako, višina nadrejenega pasu, ki vsebuje objekt "Podporočilo", ni nadzorovana s pasovi v podporočilu, tj. ne more biti raztegnjena. Če je lastnost "PrintOnParent" podporočila nastavljena na True, bodisi v inšpektorju objektov bodisi v kontekstnem meniju, se objekti v podporočilu fizično natisnejo na pas, ki vsebuje objekt "Podporočilo". Ta pas se lahko raztegne in lahko ima raztegnjene objekte, postavljene nanj:
