PANTHEON™ Help

 Toc
 PANTHEON Help - Welcome
[Collapse]PANTHEON
 [Collapse]Guides for PANTHEON
  [Expand]Guide for PANTHEON
  [Expand]Guide for PANTHEON Retail
  [Expand]Guide for PANTHEON Vet
  [Expand]Guide for PANTHEON Farming
 [Collapse]User Manuals for PANTHEON
  [Collapse]User Manual for PANTHEON
   [Expand]Getting Started
   [Expand]User Manual for eBusiness
   [Expand]Settings
   [Collapse]Orders
    [Expand]Wizzards
     Order planning
     Izpis davčne številke subjekta
    [Expand]Sales Order Entry
     Purchase Order Entry
    [Expand]Create Purchase Orders
    [Collapse]Picking List
      Nastavitve za uporabo odpremne liste
      Prenos naročila kupca na odpremno listo
     [Expand]Urejanje odpremne liste
      Nastavitev filtra za prikaz pozicij OL
      Kreiranje dobavnice ali fakture kupcu iz OL
      Odpremna lista in popravljanje količin na izdaji
     [Expand]Odpremna lista in popravljanje količin na naročilu
      Trde rezervacije
     Sales Order Report
     Purchase Order Report
     Special Payment Orders
     Pregled pozicij naročil
   [Expand]Goods
   [Expand]Manufacturing
   [Expand]Service
   [Expand]Help
   [Expand]Personnel
   [Expand]Financials
   [Expand]Analytics
  [Expand]User Manual for PANTHEON Retail
  [Expand]User manual for PANTHEON Vet
  [Expand]User Manual for PANTHEON Farming
[Collapse]PANTHEON Web
 [Collapse]Guides for PANTHEON Web
  [Expand]Guide for PANTHEON Web Light
  [Expand]Guide for PANTHEON Web Terminal
  [Expand]Guide for PANTHEON Web Legal
  [Expand]Old products Archive
 [Collapse]User Manuals for PANTHEON Web
  [Expand]Getting started PANTHEON Web
  [Expand]User Manual for PANTHEON Web Light
  [Expand]User Manual for PANTHEON Web Terminal
  [Expand]User Manual for PANTHEON Web Legal
  [Expand]Old products Archive
[Collapse]PANTHEON Granules
 [Collapse]Guides for PANTHEON Granules
  [Expand]Personnel Granule
  [Expand]Travel Orders Granule
  [Expand]Documents and Tasks Granule
  [Expand]Dashboard Granule
  [Expand]B2B Orders Granule
  [Expand]Field Service Granule
  [Expand]Fixed Assets Inventory Granule
  [Expand]Warehouse Inventory Granule
 [Collapse]User Manuals for PANTHEON Granules
  [Expand]Getting started
  [Expand]Personnel Granule
  [Expand]Travel Orders Granule
  [Expand]Documents and Tasks Granule
  [Expand]B2B Orders Granule
  [Expand]Dashboard Granule
  [Expand]Field Service Granule
  [Expand]Fixed Assets Inventory Granule
  [Expand]Warehouse Inventory Granule
  [Expand]Archive
[Expand]User Site

Load Time: 515.6479 ms
"
  8024 | 8534 | 339835 | Published
Label

Urejanje odpremne liste

Urejanje odpremne liste

Urejanje odpremne liste

010381.gif010411.gif010382.gif010383.gif

1. Pregled podatkov na odpremni listi 

Odpremna lista je tabela pozicij blaga za izdajo. Privzeto je prikazana kot seznam neizdobavljenega blaga, razvrščenega po kupcih, rokih dobave, skladiščih in identih.

 21974.gif

Podatki na odpremni listi so razvrščeni po zaporedni številki pozicije odpremne liste. Ob prenosu naročila na odpremno listo jo generira program avtomatsko. Naročilo je  interna številka naročila kupca, ki je podlaga za izdajo blaga. Naročilo lahko tudi enostavno odpremo z dvojnim klikom na številko naročila! Pozicija je zaporedna številka pozicije naročila iz prejšnjega polja. Rok dobave je datum, od katerega naprej naj gre blago v izdajo (privzeto: rok dobave iz pozicije naročila). V primeru, da sta kupec in prejemnik različna, se izpiše naziv prejemnika blaga. Z dvojnim klikom na to polje lahko tudi enostavno odpremo šifrant partnerjev. V nadaljevanju se izpiše skladišče iz naročila kupca, če je tam vnešeno - v takem primeru se blago sme izdati samo iz tega skladišča. Podatek je lahko tudi prazen - taka pozicija OL se sme izdati iz kateregakoli skladišča. Šifrant skladišč lahko tudi enostavno odpremo z dvojnim klikom na to polje! Ident - tudi šifrant identov lahko enostavno odpremo z dvojnim klikom na to polje! 

Količina - Izpiše se celotna količina na odpremni listi za to pozicijo OL. Podatek o količini lahko tudi popravimo, vendar :

Odpremljeno je podatek o celotni že odpremljeni količini, Naročeno pa celotna naročena količina identa. Naročena količina sme biti kvečjemu večja od celotne količine na OL. Ref. je šifra referenta, ki je dodal pozicijo na odpremno listo.

Status je indikator statusa pozicije OL. Vsaka pozicija odpremne liste ima lahko enega izmed štirih statusov:

  • Izdano - ki lahko pomeni dvoje:
    • pozicija OL je izdana v celoti ali
    • pozicija je bila razdeljena zaradi manjše količine izdobave in je bila za razliko kreirana nova pozicija OL
  • Delno izdano - pozicija OL je bila izdana delno (npr. OL = 110 kom, dobavnica je 100 kom), in zanjo še ni bila kreirana nova pozicija OL
  • Neizdano - za to pozicijo OL ni bila kreirana še nobena izdaja
  • Stornirano - ta pozicija je bila stornirana in ne bo izdana

Dobavnica je številka dobavnice ali fakture, s katero je bila odpremljena količina izdana. Dobavnico/račun lahko tudi enostavno odpremo z dvojnim klikom na številko dobavnice! Poz. je zaporedna številka dobavnice oz. fakture iz prejšnjega polja. Če dobavnica še ni bila izdelana, se v tem polju izpisuje vrednost -1. EM je enota mere, sledi Naziv identa in Str. nosilec, kot številka stroškovnega nosilca (iz pozicije naročila kupca).


S klikom na gumb 20808.gif podvojimo oziroma razdelimo trenutno izbrano pozicijo odpremne liste (glej v nadaljevanju  Razdeljevanje pozicij).

 

000001.gif
Privzeto odpremna lista prikazuje le pozicije s statusom "Neizdano" in "Delno izdano", tako da vidimo le tiste pozicije, ki jih moramo še izdati.
Seveda pa lahko pozicije filtriramo tudi drugače (glej Nastavitev filtra
).
000001.gif
Podatke lahko uredimo po kateremkoli kriteriju (številka naročila, prejemnik...) s klikom na sivo polje z opisom kolone (glej Urejanje pozicij).

 

2. Izpis odpremne liste

V orodni vrstici kliknemo na ikono  22183.gif. Program ponudi izpis odpremne liste.

22206.gif

 

23438.gif

V tem panelu najdemo  izpis seznama trenutno izbranih pozicij odpremne liste. Pred izpisom lahko seveda seznam pozicij poljubno filtriramo. Podrobneje so filtrirni kriteriji opisani v nadaljevanju (glej Filtriranje podatkov OL  oz.  Nastavitev filtra).

 

 

 



 

Rate this topic
Was this topic usefull?
Comments
Comment will also bo visible in forum!