Drugi delodajalec
1. Obračun za drugega delodajalca v ločenem obračunu od rednega obračuna
Izračun akontacije dohodnine – drugi delodajalec
Če delodajalec ni glavni delodajalec zaposlenega, se akontacija dohodnine od dohodka iz delovnega razmerja izračuna po stopnji 25 %, brez upoštevanja olajšav. V skladu z 282. členom Zakona o davčnem postopku – ZDavP-2 drugi delodajalec od dohodkov rezidenta, od katerih se akontacija dohodnine plačuje z davčnim odtegljajem, le-tega ne odtegne in ne plača, če izračunan znesek akontacije dohodnine ne presega 20 eurov. Davčni zavezanec (prejemnik dohodka), ki ne želi, da se mu pri izračunu akontacije dohodnine od dohodka iz delovnega razmerja, doseženega pri drugem delodajalcu, upošteva navedena oprostitev plačila odtegljaja, o tem obvesti tega delodajalca.
1. Nastavitve
Za pravilen izračun plače za delavca, ki je v podjetju zaposlen pri drugem delodajalcu, moramo nastaviti:





2. Obračun za drugega delodajalca v rednem obračunu
Potrebno je paziti na to, da imajo vse vrste zaslužkov, ki veljajo za drugega delodajalca, vrsto dela DD, tudi minulo delo.

V ta namen kreiramo novo vrsto zaslužka za minulo delo (podvojimo vrsto zaslužka MND) in nastavimo vrsto dela na DD. Pod poljem Formula nastavimo formulo na podlagi katere želimo, da se nam izračuna minulo delo.

 |
Na Vrsti zaslužka za obračun rednega dela (DDR) in minulega dela (MN9), je pod poljem Minulo delo, izbrana opcija "N - Ni minulega dela". Na ta način se izračuna le vrednost izračunana po formuli, nastavljena na Vrsti zaslužka MN9.
MN9 je potrebno na obračunu ročno dodati. Z nastavitvijo (potrditev preklopnika) "se pripravi na osnovi prejšnjega obračuna", se nam ta lahko avtomatsko prenaša na naslednji obračun. Na prvem obračunu pa je potreben ročni vnos.
|
Vodič po PANTHEON™-u:
Povezane teme: